Přehled učiva a úkoly do 3.10. 2021

Publikováno: 3. 10. 2021

- probráno učebnice str. 8 cv. 9-12

DÚ - str. 8, cv. 13 a 14

- v úterý dne 5.10 si napíšeme krátkou písemnou práci opakování 4.r, jednoduché příklady na sčítání, odčítání, násobení a dělení (bude vybráno z učebnice a pracovního sešitu).

ČESKÝ  JAZYK

- probráno učebnice str. 9, cv. 15

Literatura, čtení - cvičení na zlepšení bráničního dýchání a snaha o lepší posazení hlasu (děti čtou nejistě a potichu).

Společná četba knihy Lovci mamutů s vysvětlováním dobových reálií (rosomák, lumík aj.)

Doma nahlas číst krátké srozumitelné texty, snažit se číst vybrané knihy a provádět zápis do čtenářského deníku. Co nejdříve dodám vhodné texty i pro domácí přípravu.

PŘÍRODOVĚDA

- nerosty str. 11 - 15 v učebnici

INFORMATIKA

- Hledali jsme informace o českých korunovačních klenotech, děti si tvořily krátké prezentace pomocí funkce kopírovat a hotové práce posílaly na můj e-mail.

- Odevzdané práce výborné, ale ne všichni zvládli, protože jednotlivci místo práce na úkolu preferovali počítačové hry....

ZEMĚPIS

- V rámci opakování o historii naší země navštívíme ve středu dne 6.10. Pražský hrad s odborným výkladem. K tomuto tématu směřují i úkoly z jiných předmětů viz. informatika.

ANGLICKÝ JAZYK skupina J. Horníková

Učebnice str. 9 cv. a  8 (věty zapsané v sešitě)

str. 10 spelling + začátek pravidelného tvoření množného čísla

Zapisovat a učit slovíčka od str. 80.