Přehled probraného učiva a úkolů do 28.9. 2021

Publikováno: 28. 9. 2021

Matematika

Většinu týdne jsme věnovali nácviku opakování geometrie - rýsování. Do sešitu jsme zpracovali celou str. 6 v naší učebnici. Za DÚ dokončit cv. 5. str. 6.

Dětem jsem přinesla jako ukázku praktického využití geometrie a rýsování plán rodinného domu – foto vložím do přílohy.

Z aritmetiky vypracována str. 7 v naší učebnici (okopírovaný pracovní list). Za DÚ dokončit všechna cvičení ze str. 7.

V pracovním sešitě bychom měli mít dokončena všechna cvičení do str. 4.

Český jazyk

Věnovali jsme hodně času nácviku psaní a tvoření vlastních zápisků – zapisovali jsme si přehled slovních druhů včetně příkladů (děti mají i vytištěnou verzi).

V učebnici jsme při opakování došli na str. 8, cv. 9, v pracovním sešitě jsme dokončili na str. 6, cv.6.

Dohodli jsme se, že v pátek budou většinou spojené dvě hodiny českého jazyka a budeme se věnovat literatuře. Navštívili jsme společně školní knihovnu, kde jsme si půjčili více výtisků knihy Eduarda Štorcha Lovci mamutů, kterou budeme číst společně při páteční spojené hodině a na závěr si pustíme film Na veliké řece a srovnáme si tak tvorbu spisovatele a filmařů.

Brzy nás čeká referát o básníkovi Jaroslavu Seifertovi, který získal Nobelovu cenu za literaturu. Referát pro nás připravují Apolenka s Marií.

Vlastivěda

V rámci opakování dějin českých zemí pokračujeme ve sledování animovaného seriálu Dějiny udatného národa českého. Jeho obsah si doplňujeme a komentujeme.

V TÉTO SOUVISLOSTI  PŘIPOMÍNÁM NÁŠ VÝLET NA PRAŽSKÝ HRAD PLÁNOVANÝ NA STŘEDU 6.ŘÍJNA – V 8 HODIN RÁNO SRAZ U ŠKOLY. SEBOU PRŮKAZ NEBO JÍZDENKU NA MHD, DROBNÉ NA WC, SVAČINU A PITÍ. VSTUP DO INTERIÉRŮ ZAJIŠTĚN.

Přírodověda

Probrali jsme podrobně témata živá a neživá příroda a půda až do str. 11.  Prosím rodiče, aby si při víkendových výletech s dětmi do přírody všímali kvality/druhům půdy na různých místech a struktury hornin včetně míst, kde je patrné zvětrávání hornin. Příští týden přinesu dětem (v rámci sázení našich voděnek) různé druhy půdy, včetně humusu a uleželého koňského hnoje i se žížalkami ?.

Angličtina (skupina J. Horníková)

Podrobně jsme procvičovali povely ve třídě a číslovky – učebnice do str. 8. V rámci domácí přípravy přepisovat a učit se průběžně slovíčka od str. 80 v pracovním sešitě (všechny odstavce až do NUMBERS včetně). Děti se mají snažit si v označovat slovíčka, která už umí a která by se měly naučit. Doposud neznámá slovíčka se zapisují do sešitu English. Nemáme oddělený slovníček, píšeme do jednoho sešitu jak nová slovíčka, tak praktické věty nebo gramatický přehled.