AJ 3.6. - English lesson 3rd June

Publikováno: 2. 6. 2020

At the sports centre

Good morning children :-)

How are you today?

Nejdříe bych Vám ráda popřála, jak se píše na obrázku, HAPPY CHILDREN´S DAY.

V pondělí jste vy, všechny děti, měly svátek a proto Vám dodatečně přeji všechno nejlepší k svátku.

Jak vám šly úkoly z minulého týdne? Umíte všechno z lekce 8 nebo potřebujete ještě něco zopakovat?

Tak a teď už se vrheneme na úkoly. Je před námi poslední měsíc školy a také poslední kapitola v učebnici. Naučíme se pojmenovat některé části těla a také budete umět říct co všechno umíte nebo zatím neumíte.

1) Poslechněte si písničku  Najdete o jakých částech těla se v písničce zpívá?

2) V písničce zazněly tyto části těla:

Procvič si výslovost  kliknutím na odkaz a nová slovíčka si přepiš do svého slovníčku s dnešním datem 3rd June.

FOOT = CHODIDILO

LEG = NOHA

BODY = TĚLO

ARM= PAŽE

HAND = RUKA

HEAD = HLAVA

3) Nová slovíčka si procvičte zde  a také v pracovním sešitě na str. 79/cv. 2- k číslům pod obrázek píšete jaká část těla to je

4) Koukněte se na obrázek a napište o něm alespoň 6 vět. Připomeňte si předložky, které jsme se naučili a použijte vždy jednu z těchto předložek: ON, IN, UNDER, NEXT TO

Např. There is a blue book on the table.

5) dobrovolný úkol: kdo by se chtěl naučit více částí těla, může zde.

That is all for today. Have a nice Wednesday and I will see some of you on skype today at 11 p.m. /

To je pro dnešek vše. Mějte se hezky a s některými z vás se uvidím na skypu v 11:00.

GOOD BYE

Your teacher Kristýna S.