AJ 17.6. - English lesson 17th June - LAST SKYPE LESSON :-) - poslední skype hodina

Publikováno: 16. 6. 2020

GOOD MORNING MY DEAR STUDENTS :-)

How are you today?

Dobré ráno, moji milí studenti angličtiny :-)

Jak se dnes máte? Máme dnes před sebou poslední skypovou výuku, příští týden uděláme jen krátký hovor na rozloučenou před prázdninami :-)

1) Na uvítanou si pusťte písničku s názvem HOW IS THE WEATHER?  Na začátku hodiny se vás na to vždycky ptám, tak už to znáte, že se ptám jaké je počasí :-)

2) Zkontrolujte si, že máte doplněné všechny úkoly z minulého týdne a že máte přepsanou novou gramatiku v sešitě. Případné dotazy si nechte na skype, pomůžu a poradím vám :-)

3) Minule jsme se učili co znamná I CAN swim. I CAN write my name. I CAN play tennis.

Ano, hezky si to pamatujete. znamená to, co UMÍTE. Dneska si to spolu procvičíme na skypu, koukněte se ale na tyto aktivity předem.

4) V pracovním sešitě si procvičte strany, str. 82/cv. 2. Doplníte R jako right=levá a nebo L jako left=levá.  Dvě nová slovíčka si napište do slovníčku s dnešním datem 17th June.

RIGHT = PRAVÁ

LEFT=LEVÁ

5) Ještě si procvičte sloveso CAN (= umět, moci) v pracovním sešitě na str. 84/cv. 2 -podle obrázku napište zda Ziggy a Quizzy aktivitu umí nebo ne.

Napišete bud CAN´T =neumět nebo CAN = umět.

6) A poslední úkol pro dnešek-prac.sešit str. 86. V prvním civčení doplníte aktivity (play football, ski, dive, swim) do vět podle obrázku. Ve druhém cvičení nakreslíte co umíte a co neumite a také to napíšete do vět.

play football=hrát fotbal

ski=lyžovat

dive=potápět se

swim=plavat