11.9.2020

Publikováno: 11. 9. 2020

Krásné páteční odpoledne,

v tomto týdnu jsme převážně opakovali a zjišťovali, co jsme trošku zapomněli a co budeme muset dopilovat. Děti chci moc pochválit, protože v hlavičkách zůstalo přes prázdniny spoustu informací a z první prověrky z matematiky, byla převážná řada jedniček. Jedničky jsme si zasloužili už i z angličtiny, kde jsme se naučili ptát na množné a jednotné číslo (What are these? What is this?).

V M jsme dokončili PS: s.1 a na str.2/cv.7 a 12. Trénovat musíme zaokrouhlování na stovky a desítky a také písemné sčítání a odčítání.

ČJ: v PS jsme vypracovali str.4 i 5, věnovat se budeme výjimkám a chytákům z vyjmenovaných slov. Slovní druhy zvládáme poměrně pěkně.

O čtení jsme si dnes hravou formou rozebrali básničky a seznámili jsme se s pojmy: POEZIE/PRÓZA, LYRIK. V rámci slohu jsme četli různá vyprávění o prázdninách a jedno takové jsme si také napsali.

AJ: v PS je hotová str.3 a 5, zvládli jsme se seznámit i s abecedou za pomocí písničky a dále jsme jí procvičovali v pracovním listě.

V pondělí nás čeká krátká opakovací prověrka z ČJ. Budou v ní určitě slovní druhy (hlavně ty ohebné) a doplňovaní I/Y na vyjmenovaná slova, která máme k dispozici stále na nástěnce u tabule, takže žádný strach :) určitě budou zase krásné známky.

Připomínám povinnost nosit roušku ve společných prostorách školy. Dále nezapomeňte, že třídní schůzky jsou zrušeny.

Malé sešity na psaní (AJ, M, VL....) prosím nekupujte, už jsem je objednala a děti je dostanou ve škole ode mne. Pracovní sešity jsme si již rozdali a pracujeme v nich.

Přeji Vám krásný víkend a pevné zdraví.

A. Lošková