ZATÍM ŽÁDNÉ OFICIALNÍ VYJÁDŘENÍ Téma COVID

Publikováno: 29. 11. 2021

Vážení rodiče, milé děti!

Ve třídě je od soboty zatím potvrzen 1 žák pozitivní po PCR testu.

Já a další minimálně 4 děti máme od neděle pozitivní antigenni test (1 další dítě dnes ráno pozitivní antigen), ale výsledky PCR zatím nemáme. Hygienická stanice se zatím neozvala, takže karanténa ve třídě zatím vyhlášena nebyla.

Pokud děti zůstanou doma, je to považováno za preventivní dobrovolné rozhodnutí rodičů, nejedná se o oficiální karanténu.

Já do školy určitě nemohu, když nevím výsledek PCR testu a necítím se dobře.

Budu zajišťovat každý den seznam úkolů, které děti mohou udělat doma nebo při suplování ve škole.

Pokud se hygiena ozve do zítra a vyhlásí karanténu, od středy zahájíme online výuku. Pokud se hygiena neozve, děti by se měly co nejdříve vrátit do školy.

Jde o dost zmateční situaci, v každém obvodu hygiena reaguje zcela jinak, jde ale hlavně o to uchránit zdraví dětí a zároveň jim poskytnout běžnou výuku. Pravomoci má v rukou HS.

Např. na Praze 2, pokud je ve tříde 1 dítě pozitivní, jde do karantény celá třída na týden. Věřím, že zítra už budeme mít víc konkrétních informací a také více klidu.

Přehled učiva na zítra dodám později odpoledne.

J. Horníková

Zůstáváme v kontaktu