Výuka 14.2. - 18.2.

Publikováno: 15. 2. 2022 Autor(ka): Jakub Grohmann

Přehled probíraného učiva tento týden a organizační novoty

Dobrý den,

celý týden budeme v češtině procvičovat vyjmenovaná slova po M (a samozřejmě také po B, F, L a Z). Na konci týdne si také řekneme první informace ohledně četby a zápisu do nového čtenářského deníku. Ten dnes dostali ti, kteří jej již zaplatili.
Z matematiky odčítáme a sčítáme pod sebou - s přechodem přes desítky a nově i stovky. Dále máme zadaný domácí úkol do pátku - naučit se násobilkové řady od 1-6.
V angličtině se učíme popis obrázku s větnou vazbou "In the picture is/are...", zdatnější mohou využít i frázi "I can see...". V nejbližší době se začneme učit čas přítomný průběhový, který je u popisu nezbytný.
Prvouka je zaměřená na živou přírodu - zvířata a především rostliny.
V informatice se učíme základní funkce v textovém dokumentu Word. Již třetí týden za sebou budeme dělat naprosto stejnou věc - vytvoření dokumentu, práce se základními funkcemi ohledně úpravy textu (velikost, barva, atd, atd), zkopírování textu z webu do dokumentu, vložení obrázku, následné uložení a odeslání přes školní žákovský mail na mou adresu. Příští týden si to vyzkoušíme na známky.

Již jsem zmiňoval nové Čtenářské deníky - dětem se moc líbily.
Vše podstatné naleznete v úkolníčcích, které každý žák musí každý den nosit. To samé platí s OBALENÝM žákovským průkazem.

Také jsme dnes rozdávali první známky. Pokusím se je dát do Bakalářů co možná nejdřív.

Děkuji,
Jakub Grohmann