Poslední ORGANIZAČNÍ POKYNY

Publikováno: 14. 7. 2020

POSLEDNÍ ORGANIZAČNÍ POKYNY:

- nový školní rok začíná v ÚTERÝ 1. 9. 2020

- pro společný nákup pracovních sešitů, pomůcek atd. počítejte, prosím, s přibližnou částkou 800 Kč

- přes prázdniny, prosím, o doplnění kufříku na VV a PČ: lepidlo, nůžky, vodové a temperové barvy, voskovky...

- na geometrii: dlouhé pravítko, trojúhelník s ryskou, kružítko a náhradní tuhy (můžete mít i malý pilníček pro rychlé a správné zkosení tuhy), tužka A3 + vybavení penálu

- přes prázdniny, prosím, podporujte děti v četbě - k záznamu přečtených knížek můžete využít i prázdninový deník, který v pátek každý dostal (do něj mohou děti kreslit, lepit, psát všechny prázdninové zážitky apod.)

- v přípravném týdnu v srpnu Vám napíši aktuální informace ohledně nástupu 1. 9. 2020

Ještě Vás poprosím, abyste občas sledovali naše stránky. Mám totiž v plánu zařadit na začátek září 3denní kvalitní teambuildingový kurz metodou zážitkové pedagogiky. Myslím, že je velmi důležité, abychom do nového školního roku vstoupili s dobře spolupracujícím a fungujícím kolektivem dětí. Kurz bude sloužit jako podpora vztahů a atmosféry ve třídě, stmelí kolekiv, podpoří spolupráci mezi dětmi, děti dokáží lépe předcházet konfliktům a zejména jde také o prevenci šikany.

Na závěr ještě musím velmi pochválit žáky, kteří do školy v posledních týdnech chodily. Protože jsme měli více času, mohli jsme hrát právě různé stmelovací hry, hry na spolupráci, komunikaci apod. Skupina udělala obrovský pokrok a opravdu pracovala na jedničku. K hádkám docházelo minimálně, vše se snažili řešit, pokud někomu něco vadilo, dokázal se ozvat ... Ráda bych, aby nám takovým způsobem fungovala celá třída, ač v 27 dětech nejde o nic jednoduchého.

Mějte se krásně!