Anglický jazyk

Publikováno: 8. 12. 2023 Autor(ka): Marie Kárníková

Dobrý den,

tento týden jsme otevřeli novou lekci č. 2 Let´s go. V učebnici jsme probrali stránku 14. Řekli jsme si rytmickou říkanku na procvičení slovní zásoby Look and say and clap with me. Are you ready? 1 2 3. A v rytmu jsme opakovali slovíčka train, plane, bus, lorry, motorbike, train.

V pracovním sešitu jsme zvládli stránky 13 a 14. Děti pracovaly pečlivě a dostaly za práci na téma dopravní prostředky 1 do pracovního sešitu i do elektronické žákovské knížky.

Za domácí úkol máme v pracovním sešitě stránku 15 cvičení 1. Vybarvit dopravní prostředky podle zadání a přitom říkat: bus is yellow, car is orange, motorbike is blue, train is red, taxi is black, lorry is green. Děti si tak zopakují barvy a názvy dopravních prostředků.

Přeji vám hezké a klidné předvánoční dny.

Marie Kárníková