23. 11. 2023

Publikováno: 23. 11. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme nejdříve názorně s kostkami a na prstech znázorňovali odčítání. Pokračovali jsme v učebnici na straně 47 zapisováním příkladů ke slovním úlohám (cvičení 1). Dále jsme písemně na tabulky znázorňovali příklady na odčítání (škrtáním koleček), ty samé příklady jsme pak zapsali do učebnice (cvičení 2). Nakonec jsme vybarvovali a kreslili tvary ve cvičení 3 a 5. Za domácí úkol je na straně 47 cvičení 4.

V ČJ jsme četli slabiky a slova na straně 46, vyřešili jsme druhou křížovku na straně 47 a opakovali čtení vět na straně 47. V písance jsme napsali 4 řádky na straně 7.

V další hodině ČJ jsme pracovali s kartičkami písmen a obrázků z ŽA na straně 51 - 55. Kartičky s obrázky jsme přikládali k písmenům M, L, S, P podle začínajícího písmene, dále jsme třídili obrázky podle počtu slabik do 4 skupin. V závěru hodiny jsme si přečetli dopis na rozloučenou s Živou abecedou. Děti zítra dostanou Slabikář, ŽA si již nechají doma!!! Za úkol je i nadále cvičit čtení slov na straně 46. Zhruba polovina dětí již zvládá číst pomalu slova, některé děti ještě čtou po písmenkách. To vůbec nevadí, jen prosím věnujte čtení čas každý den alespoň chvilku a sledujte, co děti čtou. Některé děti si vymýšlejí slova, která v učebnici nejsou :). Hodně se projevuje i to, že část dětí zameškala výuku kvůli nemoci. Snažím se brát si děti na doučování, bez Vaší pomoci doma to ale nezvládneme.

Poslední hodinu měly děti TV.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová