14. 11. 2023

Publikováno: 14. 11. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme nejdříve ústně a s kartičkami procvičovali sčítání a rozklad čísel v oboru 0 - 5, pak děti pracovaly samostatně na straně 37 (cvičení 1 a 2). Kdo byl s prací hotový, stříhal obrázky ve cvičení 4 a podle příkladů sestavil obrázek. Pokračovali jsme ještě na straně 38, kde jsme zapisovali příklady, doplňovali čísla a vybarvili čtverce na šachovnici. Kdo vše stihl, mohl si vybarvit další mašličku u draka na straně 3. Za úkol je dokončit cvičení na straně 38 (kdo má vše, úkol z matematiky nemá).

V ČJ jsme procvičovali čtení písmen, slabik a slov na straně 43. Pracovali jsme podle pokynů dole na stránce, za úkol je čtení slov na straně 45 (cvičení 1, kdo zvládne , čte i cvičení 2). V písance jsme také napsali písmeno l na straně 5 (3 řádky).

Ve Vv děti kreslily členy své rodiny, obrázek jsme využili při prvouce :).

V prvouce jsme si povídali o rodině. Kdo co v rodině dělá, jak děti pomáhají, jak se členové rodiny jmenují atd. Na straně 29 jsme pak splnili písemné úkoly.

Připomínám, že v pondělí 20. 11. 2023 se konají třídní schůzky, prosím o podpis v ŽK na straně 3.

Zítra si již děti mohou přinést hrneček na čtvrteční snídani ve škole.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová