19.-23.2.2024

Publikováno: 23. 2. 2024 Autor(ka): Lenka Houžvičková

Masopust

Cíl:

• Seznámit se s tradicemi a zvyky země, ve které děti žijí
  • Orientovat se v kultuře
  • Rozvíjet slovní zásobu
  • Kooperovat
  • Rozvíjet myšlení
  • Rozlišovat tvary, pracovat dle zadání
  • Rozvíjet sluchové a zrakové vnímání a jejích dílčí funkce

Každý den jsme si cvičili dech, pusinky a jazýčky v logo chvilkách, rozvíjeli jsme slovní zásobu pomocí obrázků, nápodoby, pantomimy, nebo pomocí jazykových her. V matematice jsme spojovali čísla s obrázkem. Procvičovali jsme sčítání a odčítání do 5. Stále se nám nedaří psát správně čísla. Dost často píšeme čísla obráceně. Takže procvičujeme do sešitu. Naučili jsme se nové písmeno Z. Slabikovali jsme a vymýšleli slova na písmeno Z. Ve včelce jsme slabikovali a určovali krátké a dlouhé slabiky. Už známe 17 písmen. Jsme moc šikovní. Procvičujeme v pracovním listě předložky před, za, vedle, pod, první a poslední. Také na to cvičíme, aby se nám to lépe zapamatovalo. Tento týden jsme se soustředili na zápis do 1. třídy. Vyráběli jsme výrobky, které si budoucí prvňáčci odnesou při zápisu domů. Moc se nám to povedlo a dostali jsme pochvalu. Dostali jsme krásnou dřevěnou divadelní scénu s pohádkami. Hráli jsme pohádku a odpovídali na otázky, co se týkali dané pohádky. Začali jsme se učit hodiny. Kontrolovali jsme penály, protože někteří z nás nemají v penále vůbec nic. Někteří mají nůžky pro leváky, ale píší pravou. Ráda bych apelovala na přípravu do školy. Věřte, že ji budou potřebovat v 1. třídě. Měli jsme půjčené Booboty , se kterými už jsme kamarádi a  jde nám to podstatně lépe. Neustále opakujeme, jak se máme chovat, jak bezpečně se máme pohybovat po škole. Jak bychom měli všechny zdravit a být kamarádský. Doufáme, že už bude lepší počasí a budeme moct chodit ven. Nasypali jsme aspoň zrní do krmítka pro ptáčky, které máme na balkóně.