Název projektu - Nové inspirace

Publikováno: 3. 10. 2019 Autor(ka): Barbara Bláhová

Naše škola úspěšně využila výzvy MHMP (OP Praha - pól růstu ČR), která je poskytována z Evropských strukturálních a investičních fondů a zapojila se do výzvy č. 28 Inkluze a multikulturní vzdělávání.

Text výzvy

Název projektu: Nové inspirace

Registrační číslo projektu: CZ.07.4.68/0.0/0.0/17_045/0000863

Anotace projektu:

Projekt je zaměřen na následující témata: projektová výuka, vzdělávání a osobnostní rozvoj pedag. pracovníků škol, komunitní aktivity a podpora inkluzivního prostředí škol.

Předpokládané datum zahájení:

1. 11. 2018

Předpokládané datum ukončení:

31. 7. 2020

V rámci projektu byly zrealizovány tyto aktivity:

Aktivita: Stáže (v rámci aktivity 4.2 Stáže pedagogických pracovníků)

Název vzdělávání: Čtyřdenní stáže pedagogických pracovníků

Datum konání vzdělávání: 14. - 17. 4. 2019 (návštěva Finské republiky - Mgr. D. Havlíčková), 19. - 22. 5. 2019 (návštěva Švédska - Mgr. V. Dočekalová, Mgr. Z. Petráňová, Mgr. Hana Grafnetrová)

Ve dnech 14. - 17. dubna 2019 se zúčastnila Mgr. Dagmar Havlíčková stáže ve Finsku, jejímž cílem bylo sledování práce s žáky s OMJ v tamních školách:

prezentace - Mgr. Dagmar Havlíčková

Ve dnech 19. - 22. května 2019 jsme se zúčastnily stáže ve Švédsku, jejímž cílem bylo taktéž sledování práce s žáky s OMJ v tamních školách:

prezentace  - Mgr. Veronika Dočekalová

prezentace - Mgr. Zuzana Petráňová

prezentace - Mgr. Hana Grafnetrová

Ve dnech 1. - 4. 12. 2019 jsme se zúčastnily stáže v Dánsku, jejichž cílem bylo také sledování práce s žáky s OMJ v tamních školách:

prezentace - Mgr. Andrea Lošková

prezentace - Mgr. Renáta Sakmarová

prezentace - Mgr. Hana Hrubantová

Ve dnech 26. - 29. 1. 2020 jsme se zúčastnily stáže ve Velké Británii, jejichž cílem bylo sledování práce s žáky s OMJ v tamních školách:

prezentace - Lenka Holasová

prezentace - Mgr. Jozefína Lomitzká

prezentace - Mgr. Dagmar Havlíčková

V měsíci říjnu (31. 10. 2019) jsme realizovali třídní projekt jednorázový pro 2. ročník "Bedýnky příběhů":

Bedýnky příběhů jsou tvořivé dílny zaměřené vždy na konkrétní zemi, ze které pochází početná skupina cizinců žijících v České republice. Kultura jednotlivých zemí je žákům přiblížena prostřednictvím vyprávění pohádek a následné výtvarné dílny, kdy žáci pracují s tradičními materiály a technikami dané země.

Projektová výuka je zaměřená na podporu občanského vzdělávání, rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturu, dále na podporu výchovy k lidským právům a výchovu k demokratickému občanství. Rozvíjí osobní a sociální kompetence žáků.

Dalšími aktivitami jsou komunitní aktivity a podpora inkluzivního prostředí školy, které se budou konat v listopadu a prosinci 2019:

1) Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči dětí ve školách:

Cílem setkávání je rozvíjení komunikace, sdílení zkušeností, diskuse a získávání nových poznatků z různých oborů. Naše škola si pro tato setkání vybrala odborníky z oblasti interkulturního, globálního a rozvojového vzdělávání.

Semináře se uskuteční v úterý 12. 11. 2019 od 17:00 - 19:00 hod. (interkulturní vzdělávání zaměřené na podporu žáků s odlišným mateřským jazykem) a ve čtvrtek 16. 1. 2020 od 17:00 - 19:00 hod. (globální a rozvojové vzdělávání) v prostorách školy.

Pozvánky naleznete na webových stránkách školy (v Aktualitách a v sekci Nepřehlédněte), u hlavního vstupu školy a pod odkazem níže.

Leták - pozvánka na seminář

Fotografie z uskutečněného semináře naleznete níže.

Leták - pozvánka na seminář_16. 1. 2020

Reflexe odborně tematického setkání ze dne 16. 1. 2020

Setkání s názvem Globální a rozvojové vzdělávání dovolilo přítomným zájemcům nahlédnout do témat, se kterými při vzdělávání žáků pracujeme. Lektorka volila témata, která jsou vhodná k zakomponování do výuky českého jazyka, matematiky a občanské výchovy např. humanitární pomoc, globalizace světa, migrace, lidská práva. Současně objasnila příčiny, proč je nutné o těchto problémech hovořit a jak se zvyšuje povědomí o tom, co se ve světě děje. Zároveň k jednotlivým tématům a praktickým aktivitám probíhala diskuze. Účastníci odcházeli ze semináře spokojeni a hodnotili ho kladně.

Hodnocení vypracovala: Mgr. Jana Pocová

Fotografie z uskutečněného semináře naleznete níže.

2) Komunitní osvětové setkání:

Toto setkání má podpořit komunitní charakter školy, posílit aktivní občanství a rozvíjet kompetence dětí v oblasti vzájemného porozumění, zvyšovat jejich zájem a odpovědnost za dění v komunitě.

Setkání se uskuteční v pondělí 9. prosince od 17:00 do 19:00 hodin ve školní jídelně.

Pozvánku najdete na webových stránkách školy (v Aktualitách a v sekci Nepřehlédněte), u hlavního vstupu školy a pod odkazem níže.

Pozvánka na adventní setkání