Testování žáků od pondělí 12. 4. 2021

Publikováno: 9. 4. 2021 Autor(ka): Dagmar Havlíčková

Dobrý den, vážení rodiče,

chtěla bych Vás všechny informovat a zároveň uklidnit ohledně testování žáků po návratu do školy.

Vzhledem k tomu, že se jedná o náročný úkol pro pedagogické pracovníky vyvolávající strach rodičů i dětí, učinila jsem toto rozhodnutí.

První dva týdny budou na naší škole testovat žáky i zaměstnance dva odborní zdravotníci, jejichž kvalifikaci zaštiťuje Dětské oddělení Vinohradské nemocnice, s kterým jsem měla předběžnou dohodu ještě před vydáním pokynů MŠMT.

K testování použijeme testy dodané MŠMT. Žáci se budou testovat vždy v rámci třídy, kterou odvede vyučující do odběrové místnosti. V místnosti nikdy nebudou více než dva testovaní žáci a testovací tým. Pokud bude někdo pozitivně testovaný, bude od ostatních žáků ihned izolován a rodiče budou neprodleně vyrozuměni.

Ráda bych Vás ujistila, že udělám vše pro zajištění bezpečnosti v duchu nejšetrnějšího zacházení s Vašimi dětmi.

Mgr. Bc. Dagmar Havlíčková, ředitelka školy

Titulní fotka od FrankundFrei z Pixabay