Únorový projektový den

Publikováno: 17. 2. 2023 Autor(ka): Barbara Bláhová

Druhého února proběhl další, v pořadí již čtvrtý, projektový den. Jednotlivé třídy si opět vybraly aktivity dle svého zájmu a možností tak, aby se dozvěděly něco nového o ochraně naší planety nebo naší planetě přímo pomohly.

Programu proti šikaně KiVa se věnovala 1. C , třída také do svého projektového dne zařadila aktivity k seberozvoji. 1. A a 1. B společně tvořily výrobky.

Druhé třídy se zúčastnily sportovního dopoledne, které pro ně připravili spolužáci ze 6. B. Šesťáci touto akcí udělali něco pro své spolužáky a druháci zase pro sebe.

3. A se vydala do lesa krmit ptáčky. 3. C během projektového dne zařadila aktivity spojené s etiketou, také v rámci pomoci přírodě instalovaly děti krmítko pro ptáčky na třídní balkon.

Čtvrté třídy měly velmi různorodý program. 4. A se vydala do lesa krmit zvěř. „Béčko“ začalo tvořit projekt „Stromy“. Tento projekt, který budou dále rozvíjet, začali žáci tvorbou velkého plakátu o životě stromů. A na výstavu ZeMě do Národního muzea se vypravila 4. C. Tuto výstavu navštívily i třídy 7. A a 8. A. Výstava žákům představuje možnosti, jak šetrně žít na naší planetě, abychom ji co nejvíce chránili.

Páté třídy měly objednané environmentální programy z ekocentra Koniklec. V těchto programech se dozvěděly něco o ochraně přírody. 5. A a 5. B se zúčastnily programu o vodě a 5. C společně s 3. B absolvovaly program o lese.

6. A se zúčastnila programu Les v zimě přímo v terénu. Relaxační a protistresové techniky se učili žáci 6. C, mimo jiné si vyzkoušeli zacvičit jógu nebo meditaci.

7. B se věnovala tvorbě loutkového divadélka. Třídy 7. A a 8. A, stejně jako 4. C, navštívily společně již zmíněnou výstavu ZeMě.

8. B a 8. C se během tohoto projektového dne zapojily do přípravy propagace našeho projektu na Den otevřených dveří. Ve třídách se vytvářely letáčky a informace k našemu projektu.

9. A připravovala zdravotní rozcvičku a také spolu s 9. B vytvářely výzdobu na sloupy v naší školy.

Pokud se chcete více dozvědět o jednotlivých projektových dnech, klikněte na tento odkaz: https://www.zsposepneho.cz/zaci/celoskolni-projekt. Jsou zde příspěvky daných aktivit i s fotografickým doprovodem.

Za celoškolní projekt Adéla Dufková - koordinátorka projektu za 1. stupeň, třídní učitelka 5. A