Březnový projektový den

Publikováno: 11. 4. 2023 Autor(ka): Barbara Bláhová

Těsně před jarními prázdninami žáci naší školy opět absolvovali projektový den. Je již v pořadí pátý.

Jednotlivé třídy měly opět možnost přispět ke zlepšení naší planety nebo zjistit zajímavé informace o pomoci planetě či lidem na ní.

Na prvním stupni se děti především soustředily na vytváření dárečků pro budoucí prvňáčky. V některých třídách však došlo i na další aktivity.

První třídy se zúčastnily akce Bezpečný pes, zaměřené na bezpečný kontakt se psy.

Druhé třídy měly kreativní den, vytvářely dárky pro budoucí prvňáčky. Objevovaly ale i jarní přírodu a nasypaly ptáčkům do krmítek zrníčka.

Děti ze třetích a čtvrtých tříd vytvářely dárečky k zápisům pro budoucí prvňáčky. 3. C během březnového projektového dne zřídila krmítko pro ptáčky, které pravidelně děti doplňují, a také se seznámila s principem wellbeingu.

Páté třídy se tentokrát zaměřily na „pomoc sobě“, absolvovaly vzdělávací workshop od Linky bezpečí. Každá třída si zvolila vlastní téma, které ji zajímalo, ať už to byly vztahy, stres nebo online bezpečnost. Žáci se dozvěděli také o fungování Linky bezpečí a o tom, jak jim samotným může pomoct.

6. A vytvářela srdíčka ke Dni žen pro významnou ženu ve svém okolí. 6. B pracovala na přípravě divadla. 6. C do třídy pozvala Greenpeace. Žáci s lektorem absolvovali program upcyklace neboli úpravu odpadových materiálů na něco použitelného. 7. A pracovala na ekologických tématech, například si žáci počítali svoji ekologickou stopu. 7. B projektový den využila na přípravu divadel a Literární kavárny, která se uskutečnila na konci března.

Osmé třídy se společně vypravily na výlet, aby udělaly něco pro své zdraví a zároveň si prohlédly přírodu, která se již chystá na jaro.

Deváté třídy tento den využily k intenzivní přípravě na přijímací zkoušky.

Pokud se chcete více dozvědět o jednotlivých projektových dnech, klikněte na tento odkaz: https://www.zsposepneho.cz/zaci/celoskolni-projekt. Jsou zde příspěvky daných aktivit i s fotografickým doprovodem.

Za celoškolní projekt Adéla Dufková - koordinátorka projektu za 1. stupeň, třídní učitelka 5. A