Nově ustanovená stravovací komise školy

Publikováno: 21. 5. 2023 Autor(ka): Barbara Bláhová

Na svém prvním jednání se sešla nově ustanovená stravovací komise školy.

O jejím vzniku a zaměření byli informováni zástupci rodičů na dubnových schůzkách třídních důvěrníků. Jedním z cílů její činnosti je komunikace s dodavatelskou firmou ve věci připomínek rodičů ke kvalitě stravování. Do 12. 5. 2023 jsme obdrželi připomínky tří rodičů, které jsme odeslali firmě Arter. Níže zveřejňujeme odpovědi.

Odpovědi firmy Arter na dotazy rodičovské veřejnosti ze dne 12. 5. 2023:

Malé porce

Odpověď: Normativ pro žáky 7-10 let například: /brambory = 180 g, maso = 42 g, omáčka = 100ml./ S touto stanovenou množstevní normou pro jednotlivé věkové skupiny my nic nezmůžeme. Je to pro nás závazné.

Teplota pokrmů

Odpověď: Tato problematika je zcela v kompetenci našeho personálu. Dovolte, abych se za toto pochybení omluvil. Situaci budeme neprodleně řešit a apelovat na vydávající personál, aby neustále kontroloval teplotu vydávaných jídel. Abychom tomuto problému předešli, rozhodně by pomohlo, pokud by byl náš personál upozorněn, že vydávané pokrmy jsou chladnější. Není problém okamžitě pokrm regenerovat a tím zvýšit jeho teplotu na požadovanou hodnotu.

Kvalita surovin

Odpověď: Nekvalitní suroviny mohu zcela vyloučit!!! Potraviny odebíráme výhradně od prověřených dodavatelů. Chuť a konzistence brambor je proměnná podle ročního období /staré, nebo nové brambory/. Dále je to „živá“ potravina, takže proměnlivá chuť brambor je trvalý a prakticky neřešitelný problém. Pokud byly někdy na výdeji „okoralé“ knedlíky, je to opět pochybení našeho personálu a tímto se za toto pochybení omlouvám. Rovněž budeme situaci řešit a pevně věřím, že se již nebude opakovat.

Cena obědů

Odpověď: Připlatit si za oběd bohužel není možné. Cenu jídel upravuje Vyhláška o školním stravování, následně potom smlouva o školním stravování.

Image by Clker-Free-Vector-Images from Pixabay