Získejte příspěvek na volnočasové aktivity dětí na 2. pololetí školního roku až 2.000 Kč

Publikováno: 13. 2. 2023 Autor(ka): Barbara Bláhová

Podmínky čerpání níže.

Podmínky čerpání:

• Rodiny s dětmi ve věku 3–18 let z celé ČR, které se nacházejí v tíživé finanční situaci a pobírají dávku „Přídavek na dítě“. Nově se týká také rodiny, které pobírají příspěvek na péči, odměnu pěstouna, nebo příspěvek při pěstounské péči.
  • Rodiny ukrajinských uprchlíků s dětmi ve věku 3–18 let, které pobývají v ČR na základě „Víza za účelem strpění“ či „Víza za účelem dočasné ochrany“ a jejich příjem nepřevyšuje 3,4násobek životního minima.
  • V případě, že máte pochybnost, zda splňujete podmínku příjmu 3,4násobku životního minima, doporučujeme využít pro výpočet kalkulačku na webu Ministerstva práce a sociálních věcí: Kalkulačka pro výpočet životního minima (mpsv.cz).
  • Na financování aktivit se z části podílejí také rodiče, minimálně ve výši 20 % celkové částky aktivity. Tedy, rodič zaplatí ze svého min. 250 Kč v případě, že využijí 1 voucher v hodnotě 1.000 Kč, nebo 500 Kč pokud využijí vouchery oba.

Registrace k podání žádostí:

Žadatel/zákonný zástupce podává žádost osobně, ne prostřednictvím školy, na stránce www.darujemekrouzky.cz vyberte Chci požádat o příspěvek a následně se zaregistrujte do systému Aktivní město jako občan České republiky nebo Ukrajiny. Při registraci zadejte všechny své děti ve věku 3-18 let, na které chcete požádat o příspěvek.

Více informací na Ing. Marcelu Janečkovou, denně 8.00 – 12:00 hod., e-mailem janeckova@zsposepneho.cz nebo na www.darujemekrouzky.cz.

Přiložené soubory ke stažení