Strašidelný zámek

Publikováno: 7. 11. 2023 Autor(ka): Barbara Bláhová

Malé ohlédnutí za naším školním Halloweenem :-)

Strašidelný zámek

Jako každý rok se i letos v naší škole slavil svátek Halloween. A co to znamená?

Děti se převlékly do různých strašidelných masek a kostýmů. Celý pavilon druhého stupně se proměnil ve strašidelný zámek. Všechny třídy se vyzdobily tak, aby se z nich staly strašidelné komnaty plné temnoty a záhad. Žáci 7.-9. tříd je připravili tak, aby byly bezpečné, nikomu se nic nestalo, ale zároveň tak, aby z nich byla cítit strašidelná atmosféra. Komnaty byly připraveny pro mladší spolužáky, kteří je postupně procházeli a plnili úkoly. V každé komnatě na ně čekala jiná aktivita, kterou museli společně splnit. Některé byly s příběhem, někde zas museli něco najít, vyplnit, anebo dokonce vypočítat. V každé komnatě je čekalo něco jiného, takže se rozhodně nenudili.

Myslím si, že komnaty se všem moc povedly, že si všichni užili spoustu zábavy, a doufám, že se tato akce uskuteční i příští rok.

Za 7.C Natálie Kebrdlová

Halloween

Ve středu 25. října se v naší škole odehrála akce zvaná Strašidelný zámek reprezentující svátek Halloween, kdy se škola hemžila různými čarodějnicemi, upíry, kouzelníky a mrtvými. Jak mladšími, tak staršími. Žáci měli za úkol vymyslet si grandiózní, strašidelné a hlavně pohodlné převleky, ve kterých si tento den užijí. Převlékli se i učitelé a starší žáci. Každý měl určitou roli, kterou měl v tento den plnit. Starší žáci ze sedmých až devátých ročníků připravovali třídy na druhém stupni. Ty vyzdobili tak, aby odpovídaly strašidelné atmosféře Halloweenu. Učitelé sehráli role průvodců mladších žáků, kteří se střídali po určitém čase ve třídách. Starší žáci si připravili pro mladší studenty různé aktivity: např. hledání indicií po třídě, seřazování obrázků podle velikosti, řešení detektivky nebo prohledávání kbelíků s želé, moukou, slizem apod.

Někdy za zvládnutou činnost ve třídě dostali odměnu v podobě razítka. Kromě halloweenských aktivit měli mladší žáci čas si odpočinout a kreativně tvořit. Program trval od 8:30 do 12:40 a poslední vyučovací hodinu měli starší žáci vyhrazenou na úklid tříd.

Strašidelný zámek se velmi vydařil a děti i učitelé si to náramně užili.

Za 9.C Barbora Maděrová a Antonie Jankovská