Setkání zástupců žákovských parlamentů se zástupci radnice Prahy 11

Publikováno: 1. 6. 2022 Autor(ka): Barbara Bláhová

Na úterý 14. 5. 2022 bylo naplánované setkání zástupců žákovských parlamentů škol Jižního Města se zástupci radnice Prahy 11.

Pozvání přijala šestice škol a my jsme mezi nimi nechtěli a nemohli chybět. Co nám budou na radnici chtít, co je bude zajímat?

Ze schůzky, které se účastnili starosta naší městské části Jiří Dohnal, zastupitelka Blanka Janečková, dále radní pro sport a kulturu Jan Stárek a vedoucí odboru školství a kultury Martin Platz, jsme si odnesli následující:

• měli jsme možnost nahlédnout na práci radních a starosty Prahy 11
  • dostali jsme odpovědi na naše otázky týkající se finančních plánů a poměrů nejen škol Prahy 11.
  • odnášíme si spoustu nových vědomostí o fungování zastupitelské demokracie
  • mohli jsme zhlédnout prostory, ve kterých ÚMČ Prahy 11 úřaduje a má schůze.
  • měli jsme možnost ptát se na naše dotazy k různým tématům, například sport na školách, a s tím související případné meziškolní akce, branný den nebo i přímo otázky na fungování městské části.

Naše celkové dojmy z této akce jsou pozitivní. Jsme spokojeni, akce byla dobře připravená. Pokud se v budoucnu bude chystat něco podobného, rozhodně se rádi přidáme a zúčastníme.

Anna Zachařová, Richard Cipro – žákovský parlament