Průvodci pro první třídu – předávání vysvědčení a práce s roboty

Publikováno: 6. 2. 2024 Autor(ka): Barbara Bláhová

V rámci projektu Průvodci pro první třídu se třídy 1. A, 9. C a část 9. B sešly hned dvakrát.

Poprvé žáci devátých tříd navštívili prvňáčky ve středu 31. 1. 2024, aby jim slavnostně předali jejich první vysvědčení. Přestože děti první vysvědčení velmi potěšilo, už v první třídě víme, že samé jedničky nejsou všechno a mnohem větší radost u dětí vznikla z toho, že zase viděli své kamarády z řad těch nejstarších.

Hned druhý den se děti sešly podruhé. Tentokrát na dvě vyučovací hodiny, aby si společně vyzkoušely práci s našimi školními roboty. Děti měly možnost pracovat se třemi druhy robotů. Prvním byli naši známí Taleboti, které prvňáci již zdatně ovládají. Společně se učili pracovat s Intelino vlaky, které pak pomocí tabletů ovládali. A posledními roboty na zkoušku byli malí Ozoboti, kterým se děti snažily vytvořit vhodné dráhy s různými příkazy pomocí fixů. I když to zní jednoduše, pro práci je nutná preciznost a dobrá představivost.

Akce měla velký úspěch a zároveň u dětí rozvíjela jak kompetence digitální, tak především ty sociální. Starší žáci se na chvíli vžili do role průvodců-učitelů, kteří měli za cíl svého mladšího kamaráda provést prací s danými pomůckami, a to jim šlo velmi hezky.  Děti se již těší na další společně strávený den, který nás čeká v březnu.

Mgr. Adéla Dufková, třídní učitelka 1. A