Projekt Příběhy bezpráví - dějepisný projekt

Publikováno: 10. 12. 2019 Autor(ka): Barbara Bláhová

I letos se žáci 9. ročníku zapojili do dějepisného projektu Příběhy bezpráví – Měsíc filmu na školách 2019 – Pád železné opony.

Absolvovali filmovou projekci k 30. výročí sametové revoluce a besedu se vzácným hostem panem Janem Potměšilem, který je bývalým účastníkem a pamětníkem listopadových událostí v roce 1989. Hlavním účelem uspořádání besedy bylo přiblížit žákům život v tehdejším Československu.

Žáci se dověděli, jak byla mocensky uspořádána Evropa, co tomu předcházelo, jak tehdy mladí lidé žili, čemu se věnovali, po čem toužili a co je trápilo. Pan Potměšil dětem vyprávěl, co se odehrávalo 17. listopadu na Albertově a Národní třídě. Nezapomněl ani na demonstrace, které se uskutečnily v centru Prahy.

Žáci byli s besedou velmi spokojeni. Určitě se budeme těšit někdy příště na viděnou!

Mgr. Marián Púdelka

Fotka od Eveline de Bruin z Pixabay