Proč slavíme státní svátky – průvodci pro první třídu

Publikováno: 22. 11. 2023 Autor(ka): Barbara Bláhová

Projekt Průvodci pro prvňáčky je v plném proudu. Již od září jsme spustili akci, kdy vybraní deváťáci pomáhají kamarádům z první třídy.

Nejen že jim první týden pomáhali v orientaci po prostorách školy, ale i nadále pomáhají paní učitelce při odchodu na velkou přestávku.

Společně jsme v září přiblížili prvňáčkům, proč bylo 28. září volno. Během akce v tělocvičně děti navštívily společně s kamarády z deváté třídy několik stanovišť, kde se o státním svátku víc dozvěděli.

Ve stejném duchu si poté žáci z 9. B připravili na pondělí 13. 11. pro prvňáčky seznámení se 17. listopadem. Proč budeme mít v pátek volno ví už i děti z 1. A. Celou akci zorganizovali sami žáci deváté třídy. Aktivity se líbily jak paní učitelce, tak především prvňáčkům.

Na další akce se moc těšíme, protože zpětná vazba od dětí je plná nadšení. Děti se zdraví na chodbách, v jídelně, pomáhají si. V naší galerii si můžete prohlédnout vybrané fotky ze společných dní.

Mgr. Adéla Dufková, třídní učitelka 1. A