Národní plán doučování žáků

Publikováno: 25. 11. 2021 Autor(ka): Barbara Bláhová

Jistě se ptáte, jak na naší škole funguje Národní plán doučování spuštěný MŠMT v létě tohoto roku?!

Co je jeho hlavním úkolem? Jedná se o dlouhodobý program, jehož cílem je pomoci zmírnit negativní dopady výpadku prezenční výuky v důsledku pandemie. Primárně tak jmenujme pomoc žákům, kteří hlavně z technických nebo sociálních důvodů neměli přístup k online výuce.

V naší škole však nezapomínáme ani na pomoc těm, kteří se obtížněji vracejí do školních kolejí, a mohlo by jim právě z tohoto důvodu utéct mnoho z letošní látky. Myslíme i na ty, pro které by výpadek mohl mít důsledky při dalších důležitých životních krocích, např. u přijímacích zkoušek. Právě těm nabízíme souvislé doplňování učiva českého jazyka a matematiky.  V neposlední řadě si uvědomujeme, že mezi našimi žáky jsou i talentovaní žáci a i s nimi je důležité pracovat.

Jsme rádi, že v naší škole doučuje téměř 40 pedagogických pracovníků a nemusíme se tak opírat o pomoc z jiných zdrojů. Je tak zajištěno, že pomoc je cílená, adresná a osobní. Věnují se více než 175 žákům naší školy. Týdně tak odučí okolo 110 doučovacích hodin nad rámec svých úvazků. Žákům se učitelé věnují individuálně, nebo v málo početných skupinkách. A to, pokud podmínky umožní, výhradně osobně, prezenční formou. Tímto svým přístupem se snažíme dát šanci všem k nalezení nebo k vykročení po cestě vzdělání, kterou považujeme v životě za jednu z nejdůležitějších. Tomu odpovídají i naše kroky.

Hezký den přeje,

Mgr. Michal Červenka, zástupce ředitelky školy