EDUbus – věda v pohybu

Publikováno: 25. 3. 2024 Autor(ka): Barbara Bláhová

Naší škole se dostalo výjimečné příležitosti díky návštěvě EDUbusu! Jedná se o speciálně upravený autobus sloužící jako mobilní učebna.

Žáci z 5. C měli možnost zasvětit se do světa robotiky, když v rámci vzdělávacího bloku pracovali s tablety, a především stavebnicí Lego SPIKE Essential. Díky intuitivnímu programovacímu jazyku si osvojili, jak naprogramovat robota, aby splňoval konkrétní úkoly. Tato aktivita pozitivně ovlivnila jejich vztah nejen k programování, ale také podpořila rozvoj kreativity a logického myšlení.

Pro žáky ze 7. B a 8. A byl připraven další vzdělávací blok zaměřený na práci s Micro:bit. Za pomoci notebooků se žáci seznámili s propojením a programováním jednoduchých aktivit v grafickém prostředí. Lektoři, skuteční odborníci ve svém oboru, dokázali materiál dětem zajímavě a srozumitelně představit. Autobus, proměněný v pohyblivou laboratoř, byl vybaven opravu úžasně a poskytl žákům nezapomenutelné zážitky.

Odpoledne byl připraven program pro pedagogy, který se zaměřil na aplikace do výuky. Díky novým tabletům, které již využíváme jak na prvním, tak na druhém stupni, jsme se seznámili s dalšími novými aplikacemi. Ty nás nadchly a inspirovaly k rozvoji nových metod a přístupů ve výuce napříč celou školou.

Chtěli bychom vyjádřit velké poděkování týmu EDUbusu za organizaci této inspirativní akce.

Pedagogové informatiky :-)