Dubnový projektový den

Publikováno: 5. 5. 2023 Autor(ka): Barbara Bláhová

Poslední projektový den proběhl po velikonočních prázdninách 11. 4. 2023.

První třídy vyráběly výrobky pro budoucí prvňáčky k zápisům.

Druhé i čtvrté třídy měly podobný program, třídy se během dubnového projektového dne věnovaly lesu. Někteří učitelé si museli projektový den přesunout kvůli nepříznivému počasí na druhý den, ale i tak se věnovali především změně a poznávání Kunratického lesa teď na jaře.

Třetí třídy měly během projektového dne plavání, ale i tím vlastně přispěly něčemu dobrému. Udělaly něco pro sebe a své zdraví.

Třídy 5. A a 5. B navštívily Národní muzeum, kde je k vidění výstava ZeMě o recyklaci a udržitelném životě na naší planetě. 5. C měla zážitkovou lekci nazvanou Šifra mistra Brailla, která žákům pomohla lépe pochopit život lidí se zrakovým handicapem.

Třída 6. A se věnovala projektový den celkovému hodnocení celoškolního projektu. 6. B si dva poslední projektové dny připravila divadlo (scénu i postavy) pro své mladší spolužáky ze 2. C, 3. B, 4. B. Mladší žáci si mohli divadlo vyzkoušet také. 6. C den strávila návštěvou psího útulku v Tróji.

Třída 7. A vyrazila na výlet do botanické zahrady. 7. B vytvářela dárky pro budoucí prvňáčky.

Osmé třídy se účastnily exkurze na Levý Hradec.

Deváté třídy čas věnovaly intenzivní přípravě na přijímací zkoušky, které je v týdnu čekaly.

I když máme oficiálně projektové dny za sebou, některé třídy mají další akce k projektu ještě před sebou. Přeci jen je potřeba bojovat za lepší život na naší planetě nejen během projektových dnů, ale přenést všechny nabité zkušenosti a vědomosti i do běžných dní.

Pokud se chcete více dozvědět o jednotlivých projektových dnech, klikněte na tento odkaz: https://www.zsposepneho.cz/zaci/celoskolni-projekt. Jsou zde příspěvky daných aktivit i s fotografickým doprovodem.

Za celoškolní projekt Adéla Dufková – koordinátorka projektu za 1. stupeň, třídní učitelka 5. A