Distanční výuka od 2. 11.

Publikováno: 30. 10. 2020 Autor(ka): Hana Grafnetrová

Organizační změny při vyučování

ze současné epidemiologické situace vyplývá, že se žáci 2. 11. do svých tříd nevrátí a zatím nevíme, kdy tento okamžik nastane. Rádi bychom především jim, ale i Vám co nejvíce zjednodušili domácí výuku, proto měníme současné rozvrhy tak, aby byli žáci více v kontaktu s učiteli a všemi naukovými předměty.

Oba stupně, první i druhý, budou vyučovat online nejdéle však do 12:00 hodin, aby mohli žáci odpoledne ven, věnovat se pohybovým aktivitám a v nejlepším případě si také odpočinuli od počítače. Jednotlivé rozvrhy zveřejní Vaši třídní učitelé na svých webových stránkách, již je mají k dispozici.

Nejvýraznější změnou na 1.stupni je zvýšený počet hodin výuky, zapojení dalších předmětů a nepovinná aktivita školní družiny dopoledne u nejmladších žáků.

Na 2. stupni jsme zařadili všechny naukové předměty, ale aby učivo žáci dokázali vstřebat, zkrátili jsme vyučovací hodiny na 30 minut (z 45). Zda se tento systém osvědčí, zhodnotíme cca po 14 dnech, následně se s učiteli rozhodneme, zda půjdeme dál touto cestou, nebo bude nutné udělat další změny.

Jsme velmi rádi za jakékoli Vaše podněty ohledně výuky, děkujeme všem, kteří se prostřednictvím svých třídních učitelek a učitelů k současnému způsobu vzdělávání již vyjádřili, právě Vaše postřehy nám byly cenným vodítkem.

Děkujeme Vám všem za perfektní spolupráci a pomoc při výuce, v neposlední řadě též za zajištění technické podpory Vašich dětí, bez které by se výuka neuskutečnila.

Přejeme všem hlavně pevné zdraví a moc se těšíme, až bude naše výuka pokračovat opět prezenční formou.

Titulní obrázek: zdroj Pixabay.com