Běžíme pro děti - 1. ročník charitativního běhu naší školy

Publikováno: 30. 5. 2022 Autor(ka): Barbara Bláhová

Myšlenku běhu a pomoci máme již delší dobu, a proto jsme se rozhodli, ve spolupráci se spolkem „Hvězdy dětem“, zapojit žáky naší školy do charitativního projektu na pomoc ostatním.

Po dlouhých „covidových“ letech, kdy děti nemohly sedět ve školních lavicích, přirozeně se vzdělávat, sociálně rozvíjet a sportovat, jsme přemýšleli, jak je co nejlépe a nejsmysluplněji motivovat ke sportu.

O nás: Jsme základní škola Pošepného náměstí, která sídlí v krásném prostředí na okraji městské části Chodov v těsné blízkosti Kunratického lesa. Ve škole máme 560 žáků a všichni mají chuť pomáhat.

A co je lepší než pomoc jiným?

Běhu "Děti dětem" se zúčastní všechny naše třídy. V úterý běží 1. - 4. třídy + PT, vyjma druháků, kteří běží ve středu (z důvodu úterního plavání). Ve středu pak 5. - 9. třídy. Start v cca 9.00 hod., žáci poběží trasu o délce 1 km, běžet se bude v našem lese. V místě konání běhu je vždy pro přítomné třídy zajišten doprovodný program. Za každého žáka bude výtěžek 60 Kč předán za účasti sponzorů a vedení školy zástupcům dětského domova v Litoměřicích. Více informací u třídních učitelů.

Spolek Hvězdy dětem:

Pomáháme dětem z dětských domovů a dětem ze zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Podporujeme zdravé sebevědomí dětí. Cílem naší práce je, aby děti znaly pocit jedinečnosti, a to především tím, že budou navštěvovat zájmové kroužky a kvalitní mimoškolní aktivity, ve kterých mohou vynikat.

Ambasadorkou projektu Děti dětem je Martina Ptáčková – osminásobná mistryně světa v bojových sportech. Trénuje v NATO v Bruselu, kromě toho také navrhuje šperky, předvádí šaty, pořádá různé charitativní projekty apod. Je vyslankyní dobré vůle Ministerstva zahraničních věcí.

Naše motto: „Každé dítě může být hvězdou“.