Aktualizace organizace vyučování od 25. 5.

Publikováno: 20. 5. 2020 Autor(ka): Hana Grafnetrová

Aktualizace organizace vyučování od 25. 5.

Vzhledem k personálním podmínkám byla upravena organizace vyučování – věnujte prosím změnám náležitou pozornost.

Termín přihlašování do vyučovacích skupin byl v pondělí 18.5. do 12:00 hodin. Na základě přihlášených žáků bylo ustanoveno 16 vyučovacích skupin, v některých počet žáků přesáhl 15, tedy nebude zcela všechny vyučovat jejich třídní učitelka, kritériem umístění žáků do skupin byl zájem o odpolední skupinu, rodiče budou o zařazení dítěte do jiné skupiny informováni třídní učitelkou.

Zde připomínáme základní pravidla výuky od 25. 5.

1. Docházka je dobrovolná.
  2. Skupina má maximálně 15 žáků a je neměnná.
  3. Vyučovat budou pedagogové školy, asistentky, vychovatelé a vychovatelky. Ne vždy je ve skupině vyučujícím třídní učitel.
  1. Čas strávený ve škole:
  2. Přípravná třída:        8:15 - 16:00 (odchody kdykoli po 11:45)

ročník 1. a 3.:             7:45 – 16:00 (odchody kdykoli po 11: 45)

ročník 2.:                    8:00 – 16:00 (odchody kdykoli po 11:45)

ročník 4.:                    8:00 – 11:45 hodin

ročník 5.:                    8:15 – 12:00 hodin

Podle pokynu MŠMT funguje pouze skupina v tomto čase, není otevřena ranní ani koncová družina.

1. Každý učitel si vytváří svůj rozvrh, který vychází z rozvrhu třídy, podle počtu skupin bude rozplánovaná velká přestávka.
  1. Školní stravování bude podáváno do tříd formou studené stravy. V případě zájmu se přihlaste na e-mailu simona.svobodova@ekolandia.cz Přihlašování a odhlašování obědů funguje za stejných podmínek jako v běžném provozu.
  2. Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky. Do sáčku bude ukládat roušku též při obědě. Každý vyučující a vychovatel ve skupině určuje pravidla nošení – nenošení roušek, žáci je musí respektovat.
  3. Ranní přebírání žáků na konkrétně určeném místě organizuje třídní učitel (u všech skupin).
  4. Provozní doba školy pro žáky je od 25. května 2020 do konce školního roku od 7:30 do 16:15 hodin. Do školy vstupují pouze žáci. Pokud rodiče potřebují se školou něco projednat, musí se objednat.
  5. Přihlášené žáky rodiče omlouvají třídním učitelům.
  6. S pokračováním kroužků škola nepočítá, nelze zajistit hygienická opatření.
  7. Hygienická opatření vycházejí z pokynů MŠMT.
  8. Rodiče musí před vstupem žáka podepsat čestné prohlášení, které přinese žák první den vstupu do školy. Nemá-li rodič možnost tisku formuláře prohlášení, může si ho vyzvednout ve škole od 8:00 do 16:00 hodin nebo po dohodě. Bez čestného prohlášení nebude žák do školy přijat.
  9. Žádáme všechny rodiče, aby posílali do školy děti zcela zdravé!!!! Vzhledem k náročným hygienickým opatřením v jednotlivých skupinách bude v případě onemocnění nutno měnit a dezinfikovat užívané prostory!

Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019/2020 (manuál MŠMT)

Čestné prohlášení rodičů (nutné odevzdat při prvním vstupu dítěte do školy)

Průvodní dopis ministra

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo následující rizikové faktory:

1. Věk nad 65 let s přidruženými chronickými chorobami.
  2. Chronické onemocnění plic (zahrnuje i středně závažné a závažné astma bronchiale) s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou.
  3. Onemocnění srdce a/nebo velkých cév s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou např. hypertenze.
  4. Porucha imunitního systému, např. a) při imunosupresivní léčbě (steroidy, HIV apod.), b) při protinádorové léčbě, c) po transplantaci solidních orgánů a/nebo kostní dřeně,
  5. Těžká obezita (BMI nad 40 kg/m2 ).
  6. Farmakologicky léčený diabetes mellitus.
  7. Chronické onemocnění ledvin vyžadující dočasnou nebo trvalou podporu/náhradu funkce ledvin (dialýza).
  8. Onemocnění jater (primární nebo sekundární).

Do rizikové skupiny patří žák, který osobně naplňuje alespoň jeden bod (2-8) uvedený výše nebo pokud některý z bodů naplňuje jakákoliv osoba, která s ním žije ve společné domácnosti. Doporučuje se, aby zákonní zástupci zvážili tyto rizikové faktory, pokud žák patří do rizikové skupiny, a rozhodli o účasti žáka na vzdělávacích aktivitách s tímto vědomím.

Příspěvek vložen dne 19. 5. 2020, aktualizace titulní fotky dne 20. 5. 2020.

Titulní foto by raphaelsilva z Pixabay