28. 3. byl Den učitelů

Publikováno: 29. 3. 2022 Autor(ka): Michal Červenka

"Dobrý den, paní ředitelko, dnes jsem si poprvé užila učitelský svátek a chci moc poděkovat za kytičku a občerstvení. Bylo to milé:) A také nápad, že žáci z druhého stupně si zahráli na paní učitelky, byl výborný. Anička a Gábi byly úžasné a skvěle s dětmi pracovaly."

Tolik citát z ohlasu pedagogů na to, co se na den učitelů u nás ve škole stalo. Učitelé, asistentky i vychovatelé dostali možnost na jednu hodinu vypnout ze svých náročných povinností a pozorovat, jak vypadá jejich práce ze školní lavice. Sledovali své bývalé žáky, jak učí místo nich. A že jim to šlo, o tom svědčí nejen výše uvedená slova. Na druhém stupni pak pořádali žáci takových hodin více. Jen se museli mezi sebou domluvit co, jak a pro koho připraví.

Květina a něco na zub už byla jen třešničkou na dortu pohodové atmosféry, která se nesla celý den celou školou. Iniciátorem této akce je již tradičně žákovský parlament. Po dvou letech se mu povedlo navázat covidem přetrženou niť. Věříme, že budeme moci v této povedené tradici pokračovat.

Rychle k cíli