Základní organizační informace pro budoucí prvňáčky

Publikováno: 27. 6. 2022 Autor(ka): Barbara Bláhová

Vážení rodiče budoucích prvních ročníků a přípravné třídy,

na začátku nového školního roku vás přivítáme ve čtvrtek 1. 9. 2022 spolu s jednotlivými vyučujícími v 8.15 hod. před budovou školy. 

Následně děti přejdou se svojí paní učitelkou do připravených tříd. Po slavnostním přivítání dětí bude následovat informativní schůzka rodičů, na které obdržíte všechny další potřebné informace - od třídní paní učitelky, tak také od vedoucího vychovatele školní družiny. 

Základní pomůcky do aktovky, penálu či do výtvarného kufříku (vyjma třídy Začít spolu, která výtvarné potřeby použije pro vybavení výtvarného ateliéru) si můžete zajistit již během letních prázdnin. Nicméně většinu těchto věcí obdrží děti hned na začátku školního roku (v rámci nejrůznějších dárkových balíčků), další jim budou paní učitelky vydávat dle potřeby. Samozřejmě ale můžete dětem tyto potřeby nakoupit dle vlastního uvážení :-). 

Vyučování 1. a 2. 9. 2022 bude končit v 8.45 hod. 

Důležité dokumenty pro přihlášení dítěte do školní družiny, informace o čipovém systému vyzvedávání dětí ze školní družiny, zmocnění k vyzvedávání dětí třetí osobou ze školní družiny naleznete v příloze. Můžete již vyplnit a přinést 1. 9. na schůzku rodičů. 

Těšíme se na vás a přejeme krásné léto!

 

ZÁKLADNÍ POMŮCKY

Aktovka:

 • penál (2x obyčejná tužka, pastelky, guma, ořezávátko, kulaté funkční nůžky, malé lepidlo, krátké pravítko do penálu)

Tělesná výchova:

 • sálová obuv do tělocvičny
 • tepláky či legíny (příp. kraťasy)
 • tričko 

Dále:

 • desky na číslice
 • desky na písmenka

Výtvarný kufřík:

 • temperové barvy + paleta (stačí 6 základních barev)
 • voskovky české výroby
 • suché pastely (6 základní barev)
 • pastelky
 • modelína
 • štětce (plochý a kulatý, silný a tenký)
 • kelímek
 • lepidlo
 • nůžky
 • igelit na lavici
 • hadřík
 • ochranný oděv (zástěra či větší tričko)
 • podložka na modelování 

Vše podepsané jménem dítěte! 

 

 

 

Foto by Sara Torda z Pixabay 

 

 

 

 

 

 

Rychle k cíli