Stále pokračuje program Národní plán obnovy: Doučování

Publikováno: 20. 2. 2023 Autor(ka): Barbara Bláhová

Nejprve nabízíme statistické ohlédnutí za doučováním v období září – prosinec 2022.

• Celkově zaměstnanci naší školy (pedagogové i asistenti) realizovali v tomto období téměř 300 vyučovacích hodin
  • Věnovali se během nich 198 žákům (což je asi 40 % všech žáků naší školy)
  • Poskytovali jsme doučování především v malých skupinkách do čtyřech žáků
  • Učitelé nezapomněli reagovat ani na okamžité požadavky výuky. Na takové jednorázové doplnění učiva byla použita necelá desetina hodin.

Národní plán obnovy nám umožňuje v doučování pokračovat i v dalším období. Znovu jsme provedli analýzu předchozího období. Na jejím základě jsme si stanovili priority ve druhém pololetí tohoto školního roku:

• Doplňování učiva žáků s obtížným sociálním zázemím
  • Doplňování učiva pro žáky s dlouhodobou absencí
  • Pomoc žákům s odlišným mateřským jazykem
  • Pokračování v systematickém doplňování učiva pro žáky se zdravotním omezením
  • Jednorázové aktivity spojené s okamžitým řešením výukových problémů
  • Finančním zdrojem pro realizaci doučování z Národního plánu obnovy jsou prostředky fondu Evropské unie – Next Generation EU.

Přiložené soubory ke stažení