Sportovní projekt v rámci tělocviku!

Publikováno: 24. 3. 2021 Autor(ka): Barbara Bláhová

Škola je sice zavřená, tělocvik mimo osnovy, děti z Pošepňáku ale stále sportují a mají plno energie.

Je to již přes dva měsíce, co se náš tělocvikář Jakub Skuhrovec rozhodl připravit dobrovolný sportovní projekt pro děti ze tříd, ve kterých učí tělocvik. Projekt představuje každý týden nové a pestré aktivity, které si děti mohou vyzkoušet.
 
Děti si mohly zaběhnout orientační běh, vyzkoušet nízká lana nebo si třeba zameditovat. Připravený pro ně je i speciální Youtube kanál s netradičními sportovními videi. V rámci projektu jsou k dispozici i kreativní aktivity nebo online diskuze o sportovních tématech.
 
Za účast na těchto aktivitách děti dostávají body. Během jednoho týdne dohromady nastřádaly dostatek kilometrů, aby se virtuálně koukly až k moři a svou aktivitou nastřádaly více než 600 Kč na charitativní účely - slušný výčet! Celkem se alespoň jednou zúčastnilo 93 ze 104 dětí a v průměru si děti vyzkoušely 9 sportovních aktivit.
 
Tento týden ve středu startuje další týden sportovních aktivit, ve kterých děti z Pošepňáku změří svoje síly s dětmi ze ZŠ Petřiny Sever - tak nám držte palce! A udržte si tolik energie, kolik mají naši malí (velcí) sportovci.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Titulní fotka od Allan Mehik z Pixabay

Rychle k cíli