Školní ples žáků 2023

Publikováno: 14. 4. 2023 Autor(ka): Barbara Bláhová

Naše první taneční kroky ...

Náš historicky první školní ples se konal 31. 3. 2023 ve velké tělocvičně, 5. a 6. vyučovací hodinu. Nácviku tanečních kroků se zúčastnily především osmé třídy a část žáků z devátých tříd. Příprava jednotlivých kroků žákům trvala přibližně dva měsíce. Začínali tradiční mazurkou, dále pokračovali s pomalým stylem blues, následoval waltz, rychlý valčík a živá cha-cha. Styly se neustále prolínaly a žáci se tak postupně učili rozpoznávat jednotlivé tance. Na zavěr si děti zkusily zatancovat volný styl macareny a chicken dance.

Premiéra školního plesu se všem velmi líbila a dala nám tak příslib v pokračování do dalších let!

Jan Jindra - učitel hudební výchovy a taneční mistr :-)

Rychle k cíli