Shrnutí informací z posledních dní

Publikováno: 23. 3. 2020 Autor(ka): Dagmar Havlíčková

Dobrý den, vážení rodiče a milí žáci,

moc na Vás všechny myslím a ráda bych v krátkosti shrnula informace z posledních dní.

Nabídku stravování jste mnozí využili. Jsem moc ráda, jestli i tato malá služba Vašim rodinám pomohla.
 
Mám velkou radost, že Ekolandii a dobrovolníkům Škoda Auto zapůjčila 5 aut k využití pro zásobování jídlem, především naše seniory. Pokud máte, prosím, ve svém okolí starší lidi, kteří by mohli tuto službu využít, prosím předejte jim informace, které jsou zveřejněny na našich stránkách. 
 
Vím, že mnozí máte finanční problémy a každá koruna je Vám dobrá. Chci začít vracet všem zálohy za školu v přírodě, kterou jsem zrušila. Žádáte i vrácení za školné za školní družinu. To, bohužel, učinit nemohu, ale vznesu dotaz na zřizovatele, MČ Praha 11, co mohu v této souvislosti učinit. Vím, že jste platili i za výlety. Tyto finance jsou zřejmě u jednotlivých vyučujících a vychovatelek, či vychovatele školní družiny. Vznesu dotaz na pana vedoucího Sedláčka, aby navrhl řešení k navrácení peněz. 
 
S některými rodiči řeším problémy s navázáním spojení s vyučujícími. Prosím, kdo má problém v této oblasti, nebojte se mi napsat, budu ho řešit. 
 
Dostala jsem výtku od jednoho občana, že jsem nezavřela školní hřiště pro veřejnost. Na fotografiích jsem viděla pouze jednotlivce v rouškách. Chápu, že pobyt doma v uzavřeném prostředí pro děti dlouhý, a že je nelze stále zaměstnat, že se nudí. Když však jdete na hřiště, jste okamžitě na očích veřejnosti. Sportoviště mají být zavřená. Hřiště, bohužel, naší školy není. Je majetkem Městské části Praha 11, v nájmu ho má Jihoměstská majetková a.s. Podstoupím podnět k řešení ohledně stále otevřeného hřiště příslušným orgánům.
 
Sleduji sdělovací prostředky a vnímám, že si rodiče stěžují na velké množství domácích úkolů. Vedení školy je s vyučujícími v kontaktu a sledujeme komunikaci mezi učiteli a žáky. Zatím nemám z Vaší strany informaci, že to přeháníme. Nemám ani informaci, že někdo z vyučujících Vaše děti zanedbává. Pokud se Vám něco nelíbí, prosím, obraťte se na mne nebo na pí zástupkyni Grafnetrovou. Chápu, že máte pracovní, existenční, finanční, rodinné problémy, možná i zdravotní, a tudíž berte výuku přes internet jako pomoc, ne jako povinnost. Je na Vás rodičích, jak ji využijete. Spíše bych nabádala rodiče na 2. stupni, kde se už žáci mohou učit sami, aby prováděli pravidelnou kontrolu. Rozhodně nesouhlasím se známkováním na dálku, vždy dětem říkám, že se učí pro sebe, o to více nyní, kdy je okolnosti nutí pracovat samostatně.
 
Závěrem, se chci s Vámi podělit o nabídku pomoci, kterou mám pro Vás od jedné naší maminky. Reagovala na moji informaci, pokud byste potřebovali přechodně umístit někam Vaše děti z důvodu nemoci. Nabízí, že ve své rodině se postará o 2 až 3 děti, v případě potřeby si pro ně osobně dojede, jídla má prý dost. Jsem nesmírně vděčná za takovou nabídku a byla bych nesmírně šťastná, kdybychom ji nemuseli využít. 
 
Pokud však budete potřebovat postarat se o děti, kontaktujte, prosím mne. Stále se mi nechce věřit, že nás nejhorší teprve čeká, ale je dobré mít v záloze různá opatření. Možná Vás napadne ještě možnost jiné pomoci, kterou bychom společně mohli nabídnout. Kvituje se jakákoliv nabídka. Mamince, která se mi s nabídkou pomoci ozvala, nesmírně děkuji, jsem za její nabídku neskutečně vděčná.
 
Neumím si představit, že škola bude asi dlouho zavřená. Když jsme vypínali školní zvonek, bylo mi hodně smutno. Byl to zcela odlišný pocit, než když ho vypínáme na prázdniny. A tak bych si přála, abychom ho zapnuli co nejdříve a sešli se tam všichni ve zdraví. To je to nejhlavnější. Opatrujte sebe a své rodiny. 
 
S pozdravem,
 
Dagmar Havlíčková   
 
 
 
Titulní foto by Pexels from Pixabay
 
 
 
 

Rychle k cíli