Rozhovor se známou spisovatelkou a ilustrátorkou - Lucií Seifertovou

Publikováno: 18. 2. 2019 Autor(ka): Barbara Bláhová

Dne 23. 1. 2019 naši školu navštívila známá spisovatelka a ilustrátorka, Lucie Seifertová.

Rozhovor se známou spisovatelkou a ilustrátorkou - Lucií Seifertovou

Přichystala si besedy pro naše spolužáky z 2. – 7. tříd. Při příležitosti její návštěvy na naší škole jsme se rozhodly ji trochu vyzpovídat. Proto jsme se zúčastnily jedné z besed. Paní Seifertová nám vysvětlila, jakým způsobem své knihy ilustruje a my samy jsme si to s její pomocí mohli vyzkoušet. Na besedě byla možnost zakoupit si dvě z jejích knih (Pohádka o Československu a Hustej internet).

Žáci shlédli animovaný seriál o vzniku Československa, poté je poučila o různých výtvarných technikách, dále se děti naučily malovat významné osobnosti první republiky (Františka Josefa I.,   T.G. Masaryka, E. Beneše) nebo tank z první světové války. Tato akce se setkala s kladným ohlasem jak u dětí tak i u jejich vyučujících.

A tady je náš rozhovor:

Jak se vám líbí u nás na škole a jak jste spokojena s prací našich dětí?

 ,,Já jsem velmi spokojená, vládne tady dobrá atmosféra, nikdo nevyrušuje. Děti nakreslily moc krásné obrázky, pracují skvěle a všem to jde.“

 A na jaké vaše dílo jste nejvíc pyšná?

,,Nejvíce pyšná jsem na Dějiny udatného českého národa, protože tahle kniha mi změnila totálně život a mám pocit, že si žije svým vlastním životem a určuje, co mám dělat já, protože do té doby, než jsem ji napsala, mě ani nenapadlo, že budu odbornice na historii.“

Chtěla jste být spisovatelkou už od dětství?

,,Přišlo to najednou, nikdy jsem potom netoužila a nikdy mě to ani nenapadlo. Já jsem chtěla ilustrovat. Jeden z důvodů, proč jsem se stala spisovatelkou je, že se velmi nerada s někým hádám.

Když jsem chtěla malovat a dělat ilustrace, tak mě od toho celý život někdo odrazoval. V první třídě jsem se nedostala na LŠU, neudělala jsem zkoušky. A pak jsem měla problémy se dostat na střední výtvarnou školu, ale nakonec jsem se tam s odřenýma ušima dostala. A největší legrace byla, když jsem chtěla jít na vysokou výtvarnou školu, tak jsem musela dělat třikrát zkoušky a třikrát mi napsali, že nemám talent a že to nemám zkoušet. A pak mi kamarádku podala přihlášku na AVU a tam jsem se dostala.“

A co považujete za Váš největší úspěch?

,,Já si myslím, že to, že se moje knížky líbí a že mají úspěch. Z toho mám velkou radost. Jsem ráda, že se lidi baví u historie.“

Tak my Vám děkujeme za rozhovor.

,,Také děkuji.“

 

Z 9.B se s vámi loučí Adélka Janoušková a Esterka Beranová.

 

Rychle k cíli