Průvodci pro první třídu – rozloučení

Publikováno: 1. 7. 2024 Autor(ka): Barbara Bláhová

Pilotní rok našeho nového projektu je u konce. V posledních dnech se děti setkaly na dvou akcích.

Nejprve si deváťáci pro prvňáky nachystali akci s názvem Chemie zábavně, kdy jim ukazovali, pokusy a vysvětlovali chemické jevy. Poté jsme společně projekt ukončili závěrečným piknikem, kde se děti loučily. Loučení bylo obtížné, došlo na slzy i dojemné dopisy. Věřím, že se „naši“ deváťáci přijdou na své svěřence podívat i v příštím školním roce.

Chtěla bych deváťákům, kteří do toho letošní školní rok šli a stali se tak průkopníky projektu, moc poděkovat. Jejich starost a péče o prvňáčky byla nadstandartní. Velmi pomohli dětem s adaptací na školu. Moc si cením i toho, že se dětem věnovali celý školní rok, přestože měli přijímací zkoušky na střední školy. Přeji všem, aby se jim dařilo na nových školách co nejlépe a doufám, že stejně jako my, tak i oni budou na svůj poslední rok na Pošepáku s láskou vzpomínat!

Projekt bude pokračovat i v příštím roce, protože ohlasy děti i rodičů jsou velmi pozitivní a my máme radost, že se nám podařilo propojit naše nejmladší s těmi nejstaršími.

Přeji všem krásné prázdniny!

Adéla Dufková

Třídní učitelka 1.A

Rychle k cíli