Přípravná třída a třída 1. C v karanténě

Publikováno: 7. 1. 2022 Autor(ka): Barbara Bláhová

Vážení rodiče,

uvedené třídy přišly do kontaktu s pozitivně testovanou osobou, proto nastoupily s okamžitou platností do karantény.

Třídní paní učitelky těchto tříd do karanténních opatření neuvedly děti po prodělané nemoci covid-19 (ve lhůtě 180 dnů) a očkované děti. 

Více informací viz níže od MŠMT, jak se postupuje v případě kontaktu s pozitivní osobou:

Co bude následovat, když se vaše dítě potká ve škole s pozitivním na covid-19?

Vaše dítě se může ve škole potkat s žákem, kterému vyšel pozitivní výsledek PCR testu. Pokud škola předá všechny potřebné informace krajské hygienické stanici, dostanete SMS zprávu, která bude obsahovat číslo eŽádanky, nařízení karantény a instrukce k PCR testu. Už není třeba sebetrasování, ani neočekávejte telefonát z trasovacího centra. Pokud se něco nepovede nebo byl kontakt mimo školu, dostanete SMS zprávu s výzvou k sebetrasování. V takovém případě prosíme, využijte možnost sebetrasování, významně tím urychlíte celý proces. Pokud je výsledek PCR testu negativní, vaše dítě se vrací do běžné výuky. 

Aktuální informace od KHS pro uvedené třídy v karanténě:

Karanténní opatření do 11. 1. 2022 (včetně).

Za rizikové kontakty se nepovažují očkované osoby (pokud uplynulo min. 14 dnů  po druhé dávce očkování nebo 14 dnů po očkování v případě jednodávkového schématu), které nemají příznaky onemocnění. Karanténa se netýká žáků/personálu, kteří jsou v tzv. ochranné lhůtě, tj. do 180 dnů po prodělaném onemocnění covid-19.

 

Rychle k cíli