Balíček okamžité pomoci Pražanům - aktuální informace

Publikováno: 5. 10. 2022 Autor(ka): Barbara Bláhová

Vážení rodiče, viz níže přidáváme další důležité informace k Balíčku okamžité pomoci Pražanům.

1) Žádost o prominutí úplaty ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro roky 2022 – 2023 podávejte nejpozději do 21. 10. 2022 (aby vám byl vyplacen příspěvek od 1. 11. 2022 do konce školního roku 2022 - 2023), a to do označeného plastového boxu (na vrátnici školy, v čase 7.40 - 17.00 hod.). Pokud bude žádost podána po 21. 10. 2022, bude vyplacen příspěvek od 1. 12. 2022).

Pro přiznání žádosti musíte splňovat alespoň jednu z následujících podmínek - či pobíráte jednu z následujících dávek:

• trvalý pobyt na území Hl. m. Prahy
  • příspěvek či doplatek na bydlení
  • okamžitou dávku v hmotné nouzi
  • přídavek na dítě; o dávky pěstounské péče
  • čelí exekuci/insolvenci; o po zaplacení nákladů na bydlení domácnosti zbyde méně než 200 Kč/osobu/den (u samostatně žijících osob 300 Kč/den) – do nákladů lze zahrnout i splátku hypotéky či družstevního podílu na nemovitost, ve které rodina bydlí

Sledujte, prosíme, následující webové stránky, kde jsou podrobné informace k čerpání.

2) Žádost o příspěvek z FONDU SOLIDARITY v rámci opatření ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro roky 2022–2023 může být podávána v průběhu celého školního roku 2022 - 2023. Do zdůvodnění žádosti, prosíme, buďte konkrétní, tzn. uveďte přesný popis předmětu čerpání (např. příspěvek na úhradu pobytu na škole v přírodě, lyžařském výcviku apod.), umožnění rozvíjení talentu a schopností žáků při školních a mimoškolních aktivitách (např. příspěvek na nezbytné vybavení pro zájmové kroužky a sportovní činnost žáka či tzv. kroužkovné) či jiné náklady spojené se vzděláváním a rozvojem dětí a žáků.

V případě otázek se, prosíme, obracejte na tel. 272 926 315 (evidence a zpracování žádostí: Ing. Marcela Janečková), příp. na e-mail: janeckova@zsposepneho.cz.

Děkujeme.