Aktuální situace v naší škole + ředitelská volna

Publikováno: 5. 10. 2020 Autor(ka): Dagmar Havlíčková

Vážení rodiče,

obdrželi jsme několik dotazů ohledně výskytu koronaviru v jedné z našich tříd. 

Mohu Vás všechny ujistit, že situaci neustále monitorujeme. V případě jakéhokoliv oznámení případné nákazy Covid-19 neprodleně konzultujeme tuto informaci s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy a následně se řídíme jejími pokyny. Prozatím nám nebyla nařízena karanténa v žádné třídě. V případě jakékoli změny bude rodičovská veřejnost neprodleně informována. 

Vzhledem k současnému nařízení na zmírnění nákazy v základních školách se nevyučuje tělesná výchova standartními metodami, ale pobytem dětí ve venkovním prostředí formou vycházek. Prosíme všechny rodiče, aby přizpůsobili této skutečnosti oděv a obuv u svých dětí, rovněž také, aby žáci byli vybaveni pláštěnkou, či podobným oblečením (v případě zhoršeného počasí). Ve třídách je doporučeno také často větrat, tudíž i pro vnitřní prostory je nutné mít teplejší oblečení, přesto, že se topí. 

Dále bych Vás všechny chtěla informovat, že na dny 26. a 27. 10. 2020 jsem se rozhodla vyhlásit ředitelské volno. Nikdy jsem podzimní prázdniny takto neprodlužovala, ale vzhledem k epidemiologické situaci letos takto činím. Hlavně chci poskytnout volno vyučujícím, jelikož vykonávají svoji práci ve stížených pracovních podmínkách. Ráda bych, aby si odpočinuli a načerpali sílu do další pedagogické činnosti. V tyto dva dny nebude také probíhat online výuka. 
 
Další ředitelské volno bude následovat 16. 11. 2020. Dávám Vám tuto informaci na vědomí včas, abyste si mohli zařídit rodinný program. 
 
Přeji Vám všem hodně zdraví a sílu na zvládnutí náročné situace, ve které jsme se všichni nechtěně ocitli.
 
Dagmar Havlíčková, ředitelka školy
 
 

Rychle k cíli