Hodnocení distanční výuky

Publikováno: 29. 10. 2020 Autor(ka): Milena Tuzarová

Milé děti,

část z vás dobře spolupracuje, je aktivní na on-line hodinách i dbá na včasné odevzdání úkolů. Nicméně jsou mezi vámi tací, kteří mají nedostatky v distanční výuce - pozdní připojování k on-line hodinám, nepozornost, neodevzdávání úkolů a nedodržování termínů odevzdání. Věřím, že na tom zapracujete a situace se zlepší.

Připomínám základní pravidla při on-line výuce:

1. Připoj se na meet cca 2 min. před plánovanou hodinou. Měj připraveny potřebné pomůcky, např. učebnici, sešit, pracovní sešit, psací potřeby, pracovní list, tabulky, případně sluchátka atd.
  2. Pokud se nepřipojuješ přes mobilní telefon, vypni si v mobilu zvuk a dej ho dál od PC, protože signál z mobilního telefonu občas ruší další zařízení
  3. Připojuj se z místa, kde tě, pokud možno, nikdo nebude rušit. Minimalizuj ruchy z okolí.
  4. Mít zapnutou kameru je důležité, aby tě vyučující mohl vidět a reagovat na tvé potřeby.
  5. Mluv pouze v případě, že tě vyučující vyzve ke komunikaci. Mluv do mikrofonu zřetelně a pomalu. Od počítače seď v dostatečné vzdálenosti.
  6. V průběhu hodiny můžeš psát do chatu pouze své dotazy nebo odpovědi k tématu, pokud jsi k tomu vyzván.
  7. Na začátku hodiny je vhodné (např. pozdravem) ověřit, že ti funguje zvuk.
  8. Je zakázáno nahrávat průběh online výuky, nebo pořizovat jiný videozáznam.
  9. Žákům je zakázáno jakýmkoliv způsobem narušovat průběh online hodin.
  10. Během online výuky se chovej podle pravidel slušného chování.
  11. Distanční vzdělávání je povinné. Pokud se výuky nemůžeš účastnit, je nutné neúčast na vyučování omluvit. Omluvenku zasílá zákonný zástupce žáka.
  12. Probíranou látku si průběžně opakuj a procvičuj.
  13. Zadané úkoly odevzdávej včas a v domluvené podobě. Pokud nemůžeš z technických důvodů něco splnit, kontaktuj vyučujícího a domluv si náhradní způsob odevzdání úkolu.
  14. Online výuka se realizuje na platformě Google Suite a dále můžeš komunikovat s vyučujícími prostřednictvím školního emailu nebo pomocí komentářů v učebně Google.
  15. Pokud potřebuješ s něčím pomoci, obrať se na vyučujícího daného předmětu, nebo na svého třídního učitele, kteří jsou připraveni ti pomoci.

Milí žáci, věřím, že si uvědomujete důležitost dodržování nejen těchto, ale všech pravidel slušného chování a vzájemné respektující komunikace.

Přeji vám hezký zbytek prázdnin a znovu se uvidíme na on-line hodině v pondělí 2. 11. 2020. Těším se na vás.

Milena Tuzarová