Zvýšení cen obědů v naší škole

Publikováno: 21. 9. 2022 Autor(ka): Dagmar Havlíčková

musím Vám oznámit zvýšení cen obědů v naší škole.

Snažím se firmu Arter donutit dle smluvních podmínek a Vašich požadavků ke zvýšení kvality jídla. Stanovisko jednatele společnosti je následující, cituji:

"Dobrý den, vážená paní ředitelko,

děkuji za Vaše vyjádření. Jen je mi s podivem, že dnes je to teprve patnáctý stravovací den od začátku školního roku a Vy již uvádíte „neúnosnou situaci“ ve Vaší školní jídelně.

Rád bych Vás znovu informoval, že cena surovin nekoresponduje s kvalitou jídla. Jde jen o to, že za 32,- Kč dnes opravdu nelze nakoupit suroviny na výrobu jednoho obědu.

Vážená paní ředitelko, respektuji Váš postoj k úpravě cen. Jen Vás znovu informuji, že od 1.10.2022 nebudeme nadále dotovat cenu surovin a že Vaši strávníci budou dostávat k obědu jen tolik surovin, kolik odpovídá současné cenové hladině."

Vážení rodiče, nechci, aby děti byly rukojmími. Musím tedy přistoupit na zvýšení stravného od 1. 10. 2022, a to:

7 – 10 let: 32 Kč na 39 Kč
11–14 let: 34 Kč na 41 Kč
15 a více let: 37 Kč na 45 Kč

Zároveň však prosím zástupce rodičů, kteří byli na naší společné schůzce v pondělí, rovněž ti, kteří byli teprve zvoleni ve svých třídách zástupci rodičů, aby se zapojili do procesu zlepšení stravování a pomohli mi ustanovit stravovací komisi ze zástupců rodičů a pedagogů. Její členové budou moci osobně kontrolovat namátkově jídlo a společně pak se budeme snažit posunout kvalitu a množství jídla, popř. začneme vyjednávat se zřizovatelem, MČ Praha 11, na změně koncepce stravování v naší škole.

Prosím ochotné rodiče, kterým záleží na zlepšení stravování, aby mě kontaktovali e-mailem.

Předem moc děkuji,

Dagmar Havlíčková, ředitelka školy