Dopis pro všechny děti ze 7. B

Publikováno: 26. 3. 2020 Autor(ka): Darina Pávková
Dobrý den milé děti,

dnes bych se chtěla trochu zamyslet nad tím, v jaké době nyní žijeme. Vy, já, vaši rodiče a většinou i  naši prarodiče, patříme mezi ty šťastné generace, které se narodily a žijí v míru. To je veliké štěstí, které si zřejmě uvědomíme jen tehdy, když vidíme záběry z poničené Sýrie a dalších válečných zón.

Epidemie, to je něco, co jsme také ještě nezažili. Epidemie v takovém rozsahu asi od španělské chřipky nezažil téměř nikdo.
Máme mimořádnou možnost pozorovat všechno to, co vlády většiny států podnikají k zamezení ještě většímu množení Coronaviru - 19, i když některým státům se to ne právě dobře daří.
A tak berme momentální izolaci od běžného života jako příležitost se zamyslet nad tím, o co vlastně přicházíme.
Přicházíme jen o zbytné věci - sport, kina, divadla, návštěvy přátel, cestování. Na druhé straně můžeme vidět klady - jsme více se svými rodiči, máme čas na čtení i na sledování televize, na učení bez jakéhokoliv stresu. Tak co myslíte ? Dá se s tím žít ?
Když se vám bude chtít, napište mně něco o tom, jak vy to vnímáte, jak si to ulehčujete, jak trávíte čas, který nám tato epidemie darovala.
Já vím, že se vám stýská po spolužácích, po kamarádech, po sportu. Na druhé straně ale vím, že jste děti velmi šikovné, vnímavé, že už znáte svoji cenu a umíte rozlišit dobré od špatného, nutné od nepodstatného.

Těším se na vaše dopisy, protože se i těším na vás, až se zase potkáme.

Darina Pávková