18. 3. 2020

Publikováno: 18. 3. 2020 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobré ráno milé děti!

Určitě se díváte na UčíTelku, včera jste se učili násobky 2, k těm se my dostaneme začátkem dubna. Pěkné bylo i čtení o ježibabách, Hurvínek a víte, co je baobab?

Teď už ale honem k dnešnímu vyučování, začneme češtinou.

Dnes budeme procvičovat abecedu, znovu se podíváme na slovní druhy a čeká vás i cvičení na počítači!

Nejdříve si přeříkej básničku s abecedou ( Bylo by to pro ostudu, neznat dobře abecedu.... viz včerejší den ). Teď si na str. 90 přečti úkol 6. Je to trochu těžší úkol, ale určitě jej zvládneš! Moje rada: slova si napiš na proužek papíru, rozstříhej  po slovech a slova seřaď podle abecedy. Hotové cvičení mi můžeš poslat přes WhatsApp.

V dalším cvičení 7 na str. 90 můžeš hádat hádanku, cvičení 8 napiš do cvičného sešitu,   5 chybně napsaných slov přepiš správně. Na konci češtiny si zkontroluj správné řešení.

Nyní se v učebnici vrať na stránku 84. Namaluj si kytičku podle vzoru na celou stránku, do listů napiš názvy slovních druhů a doplň svoje vymyšlená slova ( např. 1. Podstatná jména- učitelka, tužka ). Hotovou kytičku mi pak také můžeš poslat přes Whats App ( máš - li tu možnost).

A teď už je tu to slíbené cvičení na skolakov.eu- poznávej tvrdé a měkké slabiky - výlet na safari!

Kontrola cvičení 6: dědovi, květnová, neděle, nevěsty, pěkná, prozpěvovali, přiletěly, vidět, vlídně.

Kontrola cvičení 8 : mládě, modřinka, sedí, čížek, létají.

A je tu první přestávka!

Dnes budeme procvičovat odčítání s přechodem přes základ 10 a slovní úlohy.

Nejdříve si procvičuj odčítání na str. 23 ve cvičení 2. Příklady na první ručce si napiš do cvičného sešitu, piš si i rozklady. Další příklady jen říkej.

Teď si pozorně přečti slovní úlohy 3 a 4 ( napiš jen příklad), pokus se i o úlohu 5 a 6 , řešení úloh najdeš na konci hodiny matematiky.

Nyní si znovu procvičuj odčítání ve cvičení 7, výsledky vyznačuj na číselné ose!

Další slovní úloha je o cirkuse na str. 24, cvičení 1. Tentokrát napiš i zápis, nezapomeň na příklad, znázornění a odpověď!

Poslední cvičení 2 na str. 24 je dobrovolné, udělá ho jen kdo chce:).

A na závěr opět skolakov.eu - matamatika 2. třída- sčítání a odčítání- puzzle- animované filmy.

Kontrola slovních úloh: 23/3 nevíme, 23/4  83 - 9= 74, 23/ 5 Kolik posluchačů se zúčastnilo koncertu v 10 hodin?  92 -  5 = 87, 23/6. Kolik lidí přišlo na výstavu v úterý? 95 - 7= 88

Povedlo se? Zasloužíš si ( a asi i rodiče) přestávku!

Čtení

Zvládli jste v televizní výuce číst pohádku o 12 ježibabách? My si dnes trochu zavzpomínáme na Mikuláše.

Najděte si v čítance stránku 82 a přečtěte si úryvek z knížky, která má pěkně dlouhý název. Pak zkus odpovědět i na otázky pod textem, nezapomeň si také přečíst pod čarou, kde se narodil Mikuláš.

Nyní si procvič prsty, protáhni se, rovně se posaď a dáme se do psaní. V písance si najdi stránku 14. Zkontroluj si, jestli správně držíš pero a začni psát žabí řeč, pěkně přesně podle vzoru na začátku řádku. Piš pomalu celou stránku.

A je tu další přestávka, dej si něco zdravého!

Výtvarná výchova

Pokud mi chceš udělat radost, moc mě potěší tvůj obrázek. Můžeš malovat co máš rád nebo ráda a poslat mi obrázek přes mobilní aplikaci!

Milé děti, to je dnes z vyučování na dálku všechno, zacvičte si nebo se proběhněte v lese, dávejte na sebe pozor a já se na vás těším zase zítra.

Vaše paní učitelka