3. 6. 2019

Publikováno: 3. 6. 2019 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Školní výlet se uskuteční ve středu 12. 6. 2019. Pojedeme vlakem do Mníšku pod Brdy, na zámku stejného jména budeme mít prohlídku s princeznou Aničkou, navštívíme i kouzelné sklepení a vyrobíme si něco na památku ve výtvarném ateliéru. Zastavíme se i na náměstí v cukrárně na zmrzlinu a posilněni vyrazíme na zpáteční cestu do zastávky Rymaně. Odtud pojedeme opět vláčkem do zastávky Praha - Krč, pěšky a metrem dorazíme kolem 17.hodiny zpět ke škole.

Na tento den odhlásím dětem obědy ve škole. Předpokládám cenu výletu 200 Kč, po výletě předložím vyúčtování. Od středy 5. 6. budu tuto částku vybírat. Kdo se výletu nezúčastní, bude se učit ve třídě 1. B.

Děkuji rodičům za náměty na výlet, vybrala jsem Mníšek, protože na tomto zámku nabízejí zajímavé dětské prohlídkové okruhy.

Vyúčtování 50 Kč ze školy v přírodě:

Na škole v přírodě v Pasekách jsme navštívili rozhlednu Štěpánka 10 Kč, Muzeum zapadlých vlastenců - vstup 20 Kč, pohled a známka 22 Kč.

V průběhu tohoto týdne děti dostanou nakopírovanou pohádku O špačkovi Kamilovi s vyznačeným úsekem, který bude dítě číst na Pasování na čtenáře. To proběhne v posledním červnovém týdnu. Z.P.