Shrnutí týdne 3.-7.1.

Publikováno: 7. 1. 2022 Autor(ka): Adéla Dufková

než začnu psát o našem třídním týdnu, dovolte mi popřát vám všem krásný rok 2022, především hodně zdraví celé vaší rodině a mnoho splněných přání.

Tento týdne byl především opakovací. Zopakovali jsme vzory rodu středního i ženského. Dále jsme věnovali hodně času komunikační výchově, kdy jsme si povídali o Vánocích a děti tvořily obrázkové osnovy vánočních příběhů. V matematice jsme opakovali čísla nad 10 000, čtení, psaní, porovnávání a začali jsme se zaokrouhlováním. V tom budeme pokračovat i následující týden. Ve vlastivědě jsme probrali dopravu České republiky a na zbytek měsíce máme v plánu povídání o jednotlivých krajích ČR. V přírodovědě jsme si rozdělili referáty, na kterých děti budou pracovat samy nebo ve dvojicích. Ve výtvarné výchově jsme dělali společnou koláž zážitků z Vánoc a vánočních dárků. V angličtině obě skupiny navázaly na učivo z prosince. Především rozvíjíme slovní zásobu v oblasti vybavení domu a místností v domě.

Nejzajímavější pro děti byly tento týden páteční centra aktivit, kde jsme si vyzkoušely pokus: sopka z octa a sody. Někteří ji budou pravděpodobně zkoušet doma, držím palce, ať se vám vydaří a ať máte pořád radost z objevování, milé děti.

V pondělí nás čeká tradiční antigenní testování (to proběhne i ve čtvrtek). Také máme v pondělí třídnickou hodinu.

Přeji všem příjemný víkend.

- Adéla