Divadlo D21 - Fimfárum

Publikováno: 6. 3. 2019

V úterý 12. 3. půjdeme do Divadla D21 na představení Fimfárum - Až opadá listí z dubu. Cena přestavení je 65 Kč.

V úterý je sraz před školou v 7.45 h., předpokládaný návrat je po čtvrté vyučovací hodině. Žáci si přinesou učebice na AJ a Čítanku.

S sebou: svačinu, pití, kapesné a dva lístky na MHD nebo MHD kartu.

Hezký den

Aneta Kmošková

O divadle:

Fimfárum - Až opadá listí z dubu

Jan Werich

Jedna z pohádek Jana Wericha, kterou napsal spolu s dalšími do oblíbené knížky Fimfárum.

“Když někdo nechce udělat, co se na něm vyžaduje, obyčejně to odbude tím, že řekne „až naprší a uschne“. Nebo udělá dlouhý nos a vykřikne: „Tůdle!“. Někde se říká „Až bude za čtyrák pětník“, někde dají levou ruku dlaní pod žaludek a prohlásí: „Takovýhle fousy!“. Znám jednu vesnici za sedmi serpentinami a devíti rigoly na jih od Prahy, kde v podobném případě říkávají „Až opadá listí z dubu.“ První to tam řekl sedlák Čupera, to už je hodně dávno. A já vám povím, jak a proč se tam to rčení zavedlo…”
Určeno dětem od 8 let.

Hrají: Stela ChmelováIvana Machalová j. h., Hana MathauserováPetr Pochop