Distanční výuka a podzimní prázdniny

Publikováno: 23. 10. 2020 Autor(ka): Dagmar Havlíčková

Milí žáci, 

máte za sebou jeden a půl týdne výuky z domova přes internet. 

Ze zpráv vašich vyučujících vím, že se zapojujete všichni. Z toho mám nesmírnou radost. Vaši učitelé a učitelky se moc snaží, abyste měli výuku pestrou, abyste co nejvíce věcí zvládali samostatně a aby vaši rodiče, kteří v mnoha případech rovněž pracují z domova, měli čas na svou práci. Hodně jsme se všichni od jara snažili, pro případ znovuzavedení distančního vzdělávání, abychom vzdálenou výuku vylepšili a hlavně pomohli vám i rodičům. Již máme připravený rozvrh na výuku po prázdninách. Seznámí vás se změnami třídní učitelé. Je potřeba, abychom vyučovali všechny předměty, kromě výchov. Určitě se vám náš nový rozvrh bude líbit. 

Nyní však máte před sebou prodloužené podzimní prázdniny, můžete si od školy oddechnout. Zamyslete se sami nad sebou, co ještě více můžete pro své vzdělávání udělat. Zda-li by bylo ve vašem zájmu se ještě lépe připravovat, nebo, co by bylo dobré ze strany školy udělat, aby se vám doma dobře učilo. 
Pomáhají vám i naše asistentky a rovněž školní družina se moc snaží, abyste se nenudili a společně jste prožili s různými aktivitami příjemná odpoledne. 
 
Mám k vám všem prosbu. Vím, že vám chybí spolužáci, kamarádi a kamarádky. Ale máte telefony, internet, zkuste právě v těchto dnech využívat těchto vymožeností a ve volných dnech zůstaňte doma, popř. na chatě, chalupě. Chráníte sebe, své sourozence a rodiče, babičky, dědy, ostatní příbuzné a přátele. Ale právě své kamarády. Jak pečlivě budeme dodržovat současná nařízení, tak rychle se vrátíme do školy. A to si všichni moc přejeme. 
 
Mějte se fajn, užívejte si rodinné pohody a zkuste si vzít ve své knihovničce nějakou knížku a ponořte se do jejího děje a poznáte krásu, která vám byla dosud utajena. Právě třeba rychlostí světa, ve kterém žijeme. Využijte volného času k poznávání nového. A taky pomáhejte svým rodičům, mají nyní hodně starostí a práce, budou určitě moc potěšeni. Všem rodičům samozřejmě také velmi děkuji za spolupráci a jejich součinnost. 
 
Těším se, až vás všechny uvidím zase ve škole. Buďte veselí, ale nezlobte.
 
 Vaše ředitelka, Dagmar Havlíčková 

Rychle k cíli