14. 6. 2019

Publikováno: 14. 6. 2019

Dobrý den.

To nám ten čas letí - konec školního roku nám už pomalu klepe na dveře. My se v hodinách věnujeme především opakování osvojeného učiva a dokončujeme poslední stránky v učebnicích.

V M nás čekají jen poslední cvičení v rámci shrnutí a procvičení učiva jak v početních úkonech, tak i geometrii.

V učebnici českého jazyka jsme dokončili str. 121, postupně opakujeme osvojené pravopisné jevy, slovní druhy, pracujeme s větami a procvičujeme bezchybný opis, přepis i psaní podle diktátu. Někteří bychom potřebovali být pozornější a také dbát na úhlednost písma.

V hodinách čtení v učebnici dokončujeme kapitolu "Dorozumíváme se na dálku" (str. 118 - 112). V pracovním sešitě jsme dokončili část písanky.

V Prv jsme tento týden besedovali na téma voda, rostliny a živočichové u vody a ve vodě - učebnice str. 60 až 61

V AJ nás čeká v pracovním sešitě závěrečné opakování slovní zásoby.

Tento týden jsme v úterý potěšili našimi písničkami seniory v DPS Donovalská. Fotografie z našeho vystoupení si můžete prohlédnout ve fotogalerii naší třídy. Jsem ráda, že mohu všechny děti pochválit za velmi pěkné chování během celé této akce.

Připomínám, že příští týden ve čtvrtek se společně s ostatními druháčky sejdeme u srubu Gizela (viz. informace na třídní schůzce), kde vás mimo jiné potěšíme i našimi písničkami s vůní prázdnin. Na setkání s vámi se moc těším.

Informace: V pátek 21. 6. 2019 se uskuteční sportovní den na hřišti školy. Prosím o vhodné sportovní oblečení, obuv, svačinu a dostatek pití.

Dále vás všechny ještě prosím o kontrolu (případně přilepení uvolněných stránek) učebnic, které měly děti půjčené a budou je odevzdávat - děkuji.

Všem vám přeji hezký víkend. D.Ž.