22.11.2020 Psaní perem.

Publikováno: 22. 11. 2020

začaly se množit dotazy, kdy děti budou psát perem. Pokud čtete veb. třídy, tak za týden.

Prosím tyto články čtěte a nedejte na děti, co říkají, často se totiž nesoustředí a hodně informací, dokáží pomotat. Mají na to věk.

Samozřejmě pokud pero neseženete, objednala jsem přes internet.

Dále prosím, podepisujte domácí úkoly, začaly se množit případy, že děti píší o přestávce a podle toho, to vypadá.

Dále by měly děti mít na každý den ořezané tužky, aby v hodinách nerušily ostatní, které píší.

Pokud chcete, aby dítě mělo i tyto návyky  i do budoucna, dohlédněte prosím na ně, co mají v aktovce, penálu.

Při psaní je nutné soustředění, pomalé tempo a dodržování tvarů, tendence u některých je být první, což nezaručuje kvalitu.

Některé děti dostaly jedničku za zvonek, který mi ještě neodevzdaly, protože když jsem řekla...odevzdejte a dokončíme druhý den, nevnímaly.

Chování chlapců se stabilizovalo do únosné míry, opět byli doma a zapomněli, jak se mají k sobě chovat.

Hodiny v rouškách jsou krátké, beru ohledy, děti si více hrají. Četbu, psaní a počítání se snažím omezit na minimum, ale denní práce je nutná. Zapomínají a trénink četby doma je nezbytný. Vede ve škole k dobrému pocitu, že umí.

Mějte se hezky.

S.Š.